Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Strašidelné nocování s Andersenem - spali jsme ve škole...

V knihovně nám bylo dobře (více o tom, co se tam dělo najdete ZDE), ale čekala nás ještě spousta „práce“, a tak jsme se po deváté hodině vydali zpátky do školy.

I když jsme v knihovně snědli spoustu dobrůtek, tak než jsme dorazili zpět ke škole, některým už zase kručelo v břiše. Využili jsme nově opravené kuchyňky na druhém stupni základní školy a už si mazali (samozřejmě každý sám) chleby se šunkou nebo sýrem.

Ale to už čekalo to nejobávanější z celého večera. Stezka odvahy. Pro někoho byla úplně první v životě. A co se skrývá ve škole o páteční noci? No... úplně klasická strašidla – školník, uklízečka, trochu poblázněná učitelka a ve třídě se schovával zapomenutý žák. Ale vidina slíbené odměny dokonale překonala strach a všechny děti šly nakonec na stezku odvahy samy, teda vzaly si na cestu svého plyšového mazla (aby se ve třídě bez nich sám nebál, zatímco budou pryč), který s nimi ve škole spal.

Cesta nebyla jednoduchá a navíc bylo nutné podepsat se křídou na tabuli. Ale za to čekala malé-velké odvážlivce zasloužená odměna – krásná kniha, pamětní list a pohlednice s letošní andersenovskou kresbou. Čekání na stezku dětem zpříjemňovala Zahrada od Jiřího Trnky a dobrůtky. A než stezka odvahy skončila, byla už půlnoc a všichni pomaloučku usínali ve spacácích v zeměpisné pracovně.

Ráno jsme vstávali o půl osmé (i když někteří dříve), nasnídali jsme se a protože jsme měli ještě chvíli čas, tak každý představil svou oblíbenou knihu. Děti přinesly příběhy, pohádkové knihy, encyklopedie a komiksy.

Ve finále celého nocování dostaly děti úkol - nakreslit svůj strom pohádkovník se vším, co chtějí, aby na něm rostlo. Jak se jim to povedlo, můžete vidět na přiložených obrázcích.

 

Na závěr bych chtěla poděkovat všem dobrovolníkům, kteří pomohli s organizací,
občanskému sdružení Domino, které zakoupilo pro děti knižní odměny a občerstvení
a také knihovně za vlídné přijetí a výbornou spolupráci.

 

Eva Sadílková

 

Fotogalerii z NOCI S ANDERSENEM - PROGRAM VE ŠKOLE
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Eva Sadílková

 

 

STROM POHÁDKOVNÍK na obrázcích malých čtenářů

 

 

 

 

 

 

 

02-04-2012-BK