Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Stoletý stařík se (snad) líbil

Literární pořad o současné literatuře o seniorech nejen pro seniory s názvem „Nejenom Stoletý stařík“ si přišly na velkopavlovickou Radnici ve středu 17. ledna poslechnout tři desítky členů klubu důchodců a také další zájemci.

Pořad připravila městská knihovna a zajímavosti se knihovnice snažila dodat svému vyprávění nejenom představením knih, jejichž hlavními hrdiny a hrdinkami jsou staří lidé (Mimořádný život Franka Derricka, 81 let Angličana Morrisona, fiktivní deník Zraju jako víno Angličanky Ironsideové, Tajný deník Hendrika Groena, 83 ¼ roku, který napsal pod stejným pseudonymem nizozemský spisovatel, detektivní román Brambory na vloupačku Švédky Ingelman-Sundbergové nebo trilogie detektivek Babičky Finky Lindgrenové), ale také doporučením celovečerního filmu Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, nebo audioknih s vynikajícími nahrávkami „četby do ucha“ (knihy Jonase Jonassona, Hendrika Groena, Victorie Ironsideové a další) v podání špičkových herců.

Městská knihovna Velké Pavlovice nemá ve fondu audioknihy ani nepůjčuje knihy elektronické, ale mohla zájemcům doporučit možnosti Městské knihovny v Břeclavi, která tyto služby nabízí. Řadu doporučovaných knih si ovšem mohou vypůjčit i zájemci ve Velkých Pavlovicích, protože se téma seniorů v současné literatuře objevuje stále častěji.

Městská knihovna - Beseda pro seniory "Nejenom Stoletý stařík"

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal / 19.1.2018