Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Štěpánský turnaj, v šachu se utkaly i děti

Na druhý svátek vánoční 26. prosince 2014 proběhl pravidelný Štěpánský šachový turnaj v prostorách Slavoje Velké Pavlovice. Jestli by se měl jmenovat jeden největší rozdíl oproti ročníkům předešlým, tak by se jistě musel zmínit počet mladých šachistů. A byla to změna velmi příjemná.

Na turnaj zavítalo 20 hráčů do 15 let, což je v tomto ohledu rekord. Není proto překvapení, že se soutěžilo ve dvou kategoriích. Starší kategorii ovládl Vítek Hoch, druhý skončil Ondřej Sláma a třetí místo si nakonec zasloužil Jan Maincl. V Mladší kategorii dominovali sourozenci Šišmovi. Šťastnější byl tentokrát Marek Šišma, který svou kategorii vyhrál. Druhým se stal Matyáš Poulík a třetím místo obsadil Ondřej Šišma.

Na všechny účastníky čekaly věcné ceny, ale zážitky jistě předčily vše ostatní. Chvíle radosti občas zaclonily slzičky z prohrané partie, ale i tak se nakonec končilo s úsměvem na rtu.

Za Šachový oddíl Velké Pavlovice František Kynický


 

Fotogalerii ze Štěpánského šachového turnaje 2014 ve Velkých Pavlovicích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Ing. Zdeněk Hicl, Ph.D.

 

 


07-01-2015-BK