Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Štěpánský turnaj poznal nového vítěze! A poprvé pomáhal

V pořadí pátý ročník Štěpánského turnaje v malé kopané přivítala sportovní hala při ZŠ a gymnáziu ve Velkých Pavlovicích již tradičně na 2. svátek Vánoční. 

Kapacita turnaje byla obsazená necelé tři týdny po spuštění registrace, jako pořadatelé jsme však evidovali zájem celkem 24 celků. A tak bylo klasicky rozlosovaných 16 družstev do čtyř skupin po čtyřech, ve kterých se hrálo systémem každý s každým.

Skupinu A vyhráli mladíci Celtic Juniors, když v posledním zápase určující pořadí postupujících mužstev porazili celek BOCA 4:3. Ve skupině B potvrdil trojnásobný vítěz Seebet Team roli favorita a s plným bodovým ziskem prošel do čtvrtfinále. Tam ho doplnil nováček Štěpánského turnaje celek Semprochlast United. V „céčku“ prokázali letité zkušenosti s halou a netradičními mantinely hráči B-52, za které střelecky řádilo bratrské duo Michal a Petr Damborští. Druhé postupové místo si pohlídali v posledním svém zápase ve skupině Gambáči, kteří přehráli nikolčický TJDN. Hned tři nováčky přivítala skupina D, mezi kterými se prosadili blanenští Lucifeři. Postupové první místo však patřilo Oggy a škodíkům.

Čtvrtfinálové i semifinálové zápasy nabídly gólové hody. Obhájci bronzu Gambáči nejprve vyřadili Celtic Juniors poměrem 5:1. Seebet Team si poradil s Lucifery 6:1 a shodným skóre 4:1 nejdříve vyřadili hráči BOCA tým B-52, následně pak Oggy a škodíci přehráli Semprochlast United.

Mezi nejlepší čtyři týmy tak proklouzly shodné tři celky jako v roce 2018, které doplnila BOCA. Ta musela ale zkousnout semifinálovou porážku od Oggy a škodíků. Doslova debaklem pak skončil duel Gambáčů a Seebet Teamu. Druhý jmenovaný tým nadělil soupeři 11 branek a s přehledem postoupil do další bitvy o první místo.

Zápas o bronz nabídl taktický souboj s příležitostmi na obou stranách. Po základní hrací obě se však skóre nezměnilo a na řadu tak přišly atraktivní penalty. Jediný úspěšný zásah rozhodl o tom, že si Gambáči odnesli bramborové medaile, BOCA mohla slavit alespoň třetí příčku.

Taktéž finálový duel byl hodně opatrný. Pečlivě bránící tým Oggy a škodíků držel nad vodou skvěle chytající Tomáš „Oggy“ August. Jediná střela, která mu skončila v síti, přišla od jeho protějšku na druhé straně a Dominik Kunický naklonil misky vah na stranu obhájců. Brzy po výměně stran bylo srovnáno. A když už se zdálo, že i poslední zápas 5. ročníku budou rozhodovat penalty, Tomáš Popich načapal vyběhlého Kunického a 20 sekund před koncem rozhodl o titulu Oggy a škodíků.

Po finále následovalo udělení cen pro nejlepšího hráče, které si odnesl Dominik Ryšavý z Oggy a škodíků, titul nejlepšího brankáře patřil jeho kolegovi Tomáši Augustovi. Nejlepším střelcem se pak stal Lukáš Křivánek ze Seebet Teamu.

Jako pořadatelé jsme se od 5. ročníku rozhodli posunout turnaj na trochu jinou úroveň a dát mu jiný rozměr. Již před samotnou registrací týmů jsme informovali o tom, že veškerý výtěžek z turnaje bude věnován někomu, komu alespoň drobná finanční injekce pomůže. Za celý turnaj se nám podařilo vybrat 13 450 Kč. A jsme moc rádi, že se k nám přidaly i další subjekty – zajistili jsme přeposlání 7 000 Kč od cestovní kanceláře Kudrna a také 5 000 Kč od firmy Plasty-Ko. Těm a všem dalším, kteří se přidali, moc a moc díky!

A komu všechny peníze pomůžou? V tomto ročníku jsme se rozhodli pomoci rodině Sárinky. Sárinka trpí těžkým autismem a pevně věříme, že jí a celé rodině vybrané peníze pomůžou a zajistí co největší úsměv na tváři.

Na úplný závěr mi dovolte poděkovat městu Velké Pavlovice a taky všem dalším partnerům, kteří darovali ceny pro hráče a týmy. 

5. ročník Štěpánského turnaje ve Velkých Pavlovicích v malé kopané 2019
* výsledky a statistiky ke stažení po kliknutí ZDE

Štěpánský turnaj v malé kopané 2019 * V. ročník

Text: Za pořadatelský tým, Michal Jilka / Foto: Archiv Štěpánského turnaje v malé kopané 2019 / 10.1.2020