Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Štěpánský šachový turnaj probíhal v rychlém tempu

Tak jako již několik let po sobě, jsme i letos uspořádali tradiční „Štěpánský turnaj“. Hrálo se za účasti 15 šachistů z Velkých Pavlovic, Hustopečí, Mikulova a Břeclavi. Zvolili jsme systém „každý s každým“ s tempem 5 minut na partii a s přidáním 3 vteřin za odehraný tah, což výrazně umožnilo dohrávat koncovky i v časové tísni, která je mimochodem při tomto tempu od prvního tahu.

Celkem suverénně zvítězil momentálně asi nejlepší mladý šachista na Jižní Moravě Lukáš Kuchyňka z Hustopečí před Ivanem Markovičem a Jurákem taktéž z Hustopečí. Z našich borců dopadli nejlépe bratři Hlávkové a Zdeněk Hicl.
Celý turnaj se nesl ve velmi odlehčeném duchu, při posledních kolech si někteří hráči lehce zanotovali. Po skončení celé soutěže bylo „veselo tak jak v hody pod májů


Děkujeme čtenářům za projevený zájem a trpělivost při čtení našich zpráv.  Věříme, že i v roce příštím se nám dostane vlídného přijetí našich řádků. Hodně zdraví a štěstí v roce 2010 přejí šachisté.


Za šachový oddíl
Ing. Zdeněk Hicl

30-12-2009