Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Štěpánský hon 2010 ve videoreportáži

Motto: „Myslivec nemusí vždy ulovit, zabít. To, co opravdu musí, je zvěři pomáhat. A navíc zatínat zuby nad útokem "civilizace" do přírody, do přirozeného prostředí zvěře. Bojovat. Občas sebere trofej na chlubení, a pokud je myslivcem či vnímavým lovcem, vždy sebere dobrý pocit z krásy českých luhů a hájů." Slovy autora: "Muž v zelené kamizole bude naslouchat věčné písni větrů v korunách..."
Antonín Ešner: Myslivecké povídky.

Myslivecká jednota se sídlem ve Velkých Pavlovicích má celkem 45 aktivních členů. Činnost jednoty je rozdělena do několika bodů. Důležitý bod jednoty je v její péči o zvěř, tzn. ochrana zvěře a zajištění krmiva pro zimní strádání. Hlavní činností jednoty je však honitba.


Je již dlouholetou a oblíbenou tradicí, že se velkopavlovičtí myslivci scházejí 26. prosince na Štěpánském honě. V ranních hodinách v mrazivém počasí vyráží myslivci naší jednoty do tratě Išperky. Lovit se budou bažanti. Z rozhovorů pro kameru zní slova o špatných letošních stavech zvěře. Bažantů a zajíců je málo.

Na stavu drobné zvěře se podepsala krutá zima a dlouhodobé deštivé počasí. Bažanti jsou velmi náchylní a první snůšku měli v době, kdy byla velká vlhkost, a proto velké množství mláďat uhynulo. A tak není se čemu divit, že Štěpánský hon je první a poslední v sezóně. V honitbě Bojanovska, Nové horky, Polštáře a Stará Hora došlo k odstřelu zajíců z důvodu ochrany vinic.

Samotný hon probíhal v přátelském duchu za dodržování mysliveckých tradic a bezpečnosti při střelbě.


 

ŠTĚPÁNSKÝ HON 2010
Krátký film VIDEOSTUDIA GRÉGR Velké Pavlovice

 

Kamera, textová předloha, výroba: Videostudio Grégr Miroslav

28-12-2010 PV