Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Starosta a místostarosta pasováni za "familiáře" řádu RYTÍŘŮ VÍNA svatého Urbana

Napsali o nás; Břeclavský deník 26.9.2011 * Velké Pavlovice - Rytíři vína svatého Urbana ochutnávali v sobotu vína z Modrých Hor. Pod Kraví horou hodnotili vzorky nejen z Bořetic, ale i Vrbice, Němčiček a Kobylí. A to podle regulí řádu v pětibodové stupnici jako ve škole.

„Potvrdila se vysoká úroveň moravských vín. A také skutečnost, že jejich kvalita se rok od roku zlepšuje, i když podmínky pro pěstování v okrajové vinařské oblasti jsou mnohdy tvrdé,“ řekl velmistr řádu Karel Tumlíř.

Nadnárodní šlechtický řád, který sídlí ve Valticích a sdružuje příznivce dobrého jídla a vína i boha Bakchuse, nejprve zavítal do kostela ve Velkých Pavlovicích. „Do svých řad jsme tam přijali starostu a místostarostu města. Ale také rakouské vinaře z podobného sdružení Europaische Weinritterschaft. Jmenovaní byli ozdobeni čestným titulem familiář, tedy příznivec řádu,“ sdělil Tumlíř.

Pro řádové rytíře, kteří pocházejí z řady států Evropy a jeden dokonce přijíždí na valtická shromáždění až z USA, to byla letos první oficiální návštěva Moravy. V Modrých Horách dokonce přijali nového rytíře vína. Pasování se dočkal honorární konzul Svobodné spolkové republiky Kraví hora Rudolf Pánek z Rakovníka.

Autor příspěvku: Redakce, Břeclavský deník

 

Rytíři vína svatého Urbana v kostele Nanebevzetí Panny Marie
ve Velkých Pavlovicích...

Fotogalerii otevřete kliknutím na obrázek

 

Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber

 

26-09-2011-BK