Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Starohorka triumfovala

Včerejší středeční večer byl dobou, kdy sál velkopavlovické sokolovny doslova praskal ve švech. Téměř tři stovky hostů z blízkého i vzdáleného okolí, bývalých členů kapely, příbuzných a všech příznivců přišly podpořit dechovou hudbu Starohorka.

Do zimního předvánočního období krásně zapadl vzpomínkový večer, který muzika uspořádala při příležitosti 40. výročí svého vzniku. Přesně v den, kdy se muzikantům podařilo složit tehdy předepsané „přehrávky“, tedy 12. prosince, tleskali v závěru koncertu diváci vestoje své oblíbené kapele, jejíž členové překonali sami sebe, když se dokázali dát znovu dohromady, i když to bylo jenom při příležitosti významného výročí.

Celým večerem brilantně provázela moderátorka Českého rozhlasu Brno, paní Marcela Vandrová. K dobré náladě přispěli také všichni ti, kteří přijali její pozvání ke konferenčnímu stolku a s humorem a láskou vzpomínali na svého zakladatele, pana učitele Františka Jaroše, na dlouholeté působení kapely a na všechny muzikanty i zpěváky, kteří kapelou za ta léta prošli.

Návštěvníci s radostí přivítali i CD s nahrávkami kapely z roku 1991 a brožurku k 40. výročí Starohorky, plnou památečných fotografií, jejíž vydání zajistilo Město Velké Pavlovice.

Dlouholetý člen dechovky, který jí vydržel být věrný dodnes, Jan Herzán z Velkých Pavlovic, děkuje jménem Starohorky všem kamarádům-muzikantům, kteří se na koncert sjeli často z velké dálky, a především hudebníkům dechové hudby Charvatčanka, dnes již také bývalé, neboť ti vydrželi na malé společné oslavě, kde se nakonec i krásně zpívalo, dlouho do noci.

Mgr. Dana Růžičková

 

Fotogalerii z koncertu Starohorky otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Milán Pecka

13-12-2012 PV