Příjemná atmosféra, bohatý kulturní program a velký zájem u všech generací velkopavlovických občanů. Tak lze nejvýstižněji charakterizovat tuto akci. Programem hosty a návštěvníky akce provázela Jana Valoušková a Petr Jilka. Po zahájení byli postupně představeni nejstarší přítomní stárci, stárky a významné osobnosti velkopavlovických hodů. Vzpomenuty byly také osobnosti, které již nežijí, ale zasloužily se významným podílem o rozvoj folkloru a lidových tradic ve městě. Program byl doplňován zpěvem, tancem a melodiemi v podání místních kroužků a cimbálové muziky Vojara.
Jedním z vrcholů odpoledne byl i křest nové knihy s názvem Velkopavlovické hody – historie a současnost. Ojedinělá publikace zachycuje historii hodů od roku 1908. Program pokračoval Českou besedou v podání velkopavlovické chasy a v nočních hodinách taneční zábavou s dechovou hudbou Zlaťulka.
Premiérovou akci uspořádala kulturní komise města ve spolupráci s velkopavlovickou chasou, finančně tuto akci podpořilo Město Velké Pavlovice, Jihomoravská komunitní nadace, společnost Vinium, a.s. a Forum Moravium.
Fotogalerii z historicky prvního setkání stárků a stárek ve Velkých Pavlovicích
otevřete kliknutím na obrázek...
Foto © 2010 Milán Pecka
28-02-2010-PP