Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Stále půjčujeme! Vybírejte z první letošních novinek

Naše Městská knihovna funguje stále, i v pátém stupni, prostřednictvím bezkontaktního půjčování a vracení knih.

Jenže pro spoustu našich čtenářů je těžké vybrat si knihy z katalogu, podle názvu nebo podle autora. Jsou prostě zvyklí vybírat knihy podle toho, jak jim padnou do oka, jak je zaujme obálka knihy. A tak kromě obvyklého seznamu knižních novinek knihovnice všechny nově pořízené lednové tituly také nafotila. Aby si čtenářky a čtenáři mohli vybrat podle toho, jak je kniha zaujme na první pohled. Tak vybírejte rychle, stojí za to!

V našem seznamu nechybí tolik očekávané novinky tuzemských autorů - Věci, na které nastal čas od Petry Soukupové, Zuzanin dech (J. Katalpa), Za sny a Hvězdy na cestě od Karin Krajčo Babinské či zfilmovaný Šarlatán J. Klímy. 

Největší část novinek jsou romány pro ženy, tzv. odpočinková literatura a historické romance, přece jen v současné době je přání čtenářek o odlehčené literatuře a humoru. Poslední beze zbytku splňuje poslední díl Boučkovy Aristokratky (Aristokratka u královského dvora), nová Jakoubková a Rande na balkoně. Pořízeny byly pokračování oblíbených titulů – druhý díl Kavárny u Anděla a poslední pokračování Sestřičky a jejich tajné přání od D. Douglasové. 

Pro příznivce thrillerů a krimi jsme kromě zavedených autorů (L. Child, A. de la Motte, C. J. Tudor, K.  Slaughter, A. Mayne) zvolili i neznáme jména jako Charlie Donlea (Dlouhé stíny) či Mons Kallentoft (Katův polibek) .

V novém roce jsme připravili pro dětské čtenáře překvapení v podobě Albi tužky a celkem 9 knih z řady Kouzelné čtení. Všechny jsou k zapůjčení pro registrované čtenáře – podrobnosti ZDE

Bezkontaktní půjčování a vracení knih funguje stejně jako ve 4. stupni PES vždy po předchozí domluvě. Můžete si zavolat na 519 428 149, 778 420 022, nebo emailem knihovna@velke-pavlovice.cz, případně můžete i vhodit svoje přání do schránky na poštu (nezapomeňte vaše iniciály a kontakt). Nebo se stavte osobně – můžete se bezkontaktně domluvit, třeba venku na dvorku.

Městská knihovna * Stále půjčujeme! Vybírejte z první letošních novinek

Text a foto: Lucie Gawlová, knihovnice / 1.2.2021