Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Štafetový kolík od krojovaných převezmou myslivci

Krojovaným plesem byla v sobotu 10. ledna 2009 zahájena letošní plesová sezóna. Díky chase nastrojené v barevných a bohatých velkopavlovických krojích večer navodil všem zúčastněným příjemnou letní hodovní náladu a to i navzdory silným mrazům, jež panovaly za okny sokolovny.

V souladu se zažitou tradicí patřil úvod našim nejmenším z dětského folklórního souboru při MŠ Sadováček. Ty předvedly pod vedením paní učitelek Zdeňky Pláteníkové a Radky Klaškové milé pásmo plné veselých tanečků. V závěru děti ukázaly, že kromě pochodového nástupu a mazurky bravurně zvládnou i pomalejší valčík. Zpěvem je během celého vystoupení doprovázela bývalá spolužačka, letos již prvňačka Beátka Blahová.

Po vystoupení dětí následovala Moravská beseda, kterou již od podzimních měsíců pravidelně nacvičovala velkopavlovická chasa – Šmajchl. Příjemný plesový večer vyvrcholil bohatou půlnoční tombolou.

Plesová sezóna ve Velkých Pavlovicích byla zahájena pro jižní Moravu ryze typicky – folklórně, v lidových krojích. Nyní kolík dlouhé plesové štafety převezmou do svých rukou myslivci. Ti vás zvou do velkopavlovické sokolovny na Myslivecký bál již následující sobotu – 17. ledna 2009. Ples začne ve 20.00 hodin, večerem bude provázet dechová hudba Lácaranka. „Těšte se na velmi bohatou, nejen zvěřinovou tombolu!“ vzkazují pořadatelé.

 

Krojovaní roztančili první ples roku 2009

Foto © 2009  Radek Bárta

11-01-2009