Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Srpnová výstava vín certifikované soutěže 30 vín Modrých Hor & Festival vinařů VOC Modré hory

Na nádvoří Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích se v sobotu 7. srpna ochutnávalo víno od vinařů z Modrých Hor, sluníčkové počasí bylo skvělým společníkem. Představilo se 278 vzorků vín prestižní regionální soutěže 30 vín Modrých Hor, které hodnotili v květnu certifikovaní degustátoři i hodnotitelé  z řad erudovaných modrohorských vinařů. Šest nejlépe hodnocených vín z každé modrohorské obce, která byla vybrána klíčem dle statutu soutěže tak, že 50% vín z bílých odrůd a 50% vín z modrých odrůd v každé obci vytvořilo třicítku favoritů mikroregionu. Každé vinařství se těšilo na tuto výstavu, kde došlo i na veřejné předávání krásné skleněné sošky pro konkrétní vinařství s oceněným vínem tzv. 1z30. Gratulace, za nejlepší  kolekci vín a také zároveň i šampiona výstavy s vínem Frankovka (Rezerva) 2018 VH putovala do Němčiček Janu Stávkovi do vinařství VÍNO J.STÁVEK.  

Po boku této soutěže se ve stejný den  konal Festival vinařů VOC Modré hory, jejichž šedesátka červených, rosé i bílých vín na téma Frankovka, Svatovavřinecké a Modrý Portugal obohatil krásné odpoledne. Většina těchto vín byla ochutnávána ve své prestižní kvalitě tzv. víno originální certifikace (VOC). Návštěvnická účast milovníků vína byla opravdu hojná, na čtyři stovky návštěvníků relaxovalo u skvělého vína a cimbálové muziky Vinica z Velkých Pavlovic v krásném prostředí nádvoří Ekocentra Trkmanka. Od ranních hodin byla součástí celého dne také sportovně turistická akce Krajem vína 2021 - Letní putování okolím Modrých Hor pořádaná Nadací Partnerství. Cykloturisté i pěší turisté ochutnávali modrohorská vína a krajové speciality nejen na startu a v cíli nádvoří ekocentra, ale též po trase na razítkovacích místech u našich vinařů. 

V pořadí druhé představení certifikované výstavy 30 vín Modrých Hor s doprovodným kulturním programem  cimbálové muziky Lašár a krajovými specialitami proběhne na blížící se akci v sobotu 4. září 2021 na nádvoří sokolovny ve Velkých Pavlovicích s názvem Krajem vína 2021 – Putování za burčákem po Modrých Horách. Jste srdečně zváni na putování i koštování.

Bližší program – Putování za burčákem po Modrých Horách – sobota 4.9.2021 zde: Krajem vína 2021 - Putování za burčákem po Modrých Horách | Modré Hory (modrehory.cz) 

Více na www.modrehory.cz/30-vin-modrych-hor-festival-vinaru-voc-modre-hory 

Svazek obcí Modré Hory * Srpnová výstava vín certifikované soutěže 30 vín Modrých Hor & Festival vinařů VOC Modré hory

Text: Lukáš Stávek, manažer DSO Modré Hory / Fotogalerie: archiv Modré Hory / 10.8.2021