Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Spravedlivé financování matričních úřadů v budoucnu

Předsednictvo Sdružení místních samospráv ČR rozhodlo vyhlásit petici za spravedlivé financování matrik 2019+, ve snaze zvrátit nevhodně nastavený a neprojednaný návrh Ministerstva vnitra České republiky na finanční redukci matričních úřadů v malých obcích. Tento návrh se dotýká negativně i našeho města.

Petici naleznete pod elektronickým odkazem: https://www.petice24.com/petice_za_spravedlive_financovani_matrik, přičemž mohou podepsat petici nejen občané z obcí, které jsou návrhem přímo negativně zasaženy, ale také solidárně z těch, které patří do příslušných matričních obvodů. Snížení financování matrik v malých obcích o 70 a více procent totiž negativně ovlivní celý venkovský prostor.

SMS ČR nyní garantuje další vlnu jednání přímo s ministrem vnitra Hamáčkem s cílem odložit tento návrh a připravit takové řešení, které bude řádně projednáno se všemi zástupci samospráv.

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / 21.9.2018