Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sport & víno & folklor. Byla to opravdu MODROHORSKÁ PECKA!

Sobota 18. května 2024 proběhla ve znamení další série Putování Malovaným krajem a to Krajem vína - Májové putování okolím Modrých Hor v duchu pěší turistiky, cykloturistiky, gastrospecialit a skvělého vína v Modrých Horách i okolí.

Hned ráno po deváté hodině z Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích startovalo přes 600 registrovaných účastníků putování koordinovaných organizátorem putování Partnerství, o.p.s. – Moravské vinařské stezky. A to jak pěšky, tak na kole, na předem vytvořených třech trasách. Celá akce byla doprovázena krásným slunečným počasím a pohodovými úsměvy účastníků i organizátorů. Na razítkovacích místech bylo pro všechny návštěvníky přichystáno regionální občerstvení a ochutnávání výborného vína, účastníci sbírali razítka do májového pasu, který pak v cíli, odkud ráno startovali, mohli vložit do slosování o hodnotné ceny.

Pro všechny účastníky Májového putování, ale i pro domácí i přespolní milovníky vína, vinaře a degustátory, byla na Ekocentru od čtrnácté hodiny připravena přehlídka terroir soutěže vín Modrohorská pecka 2024, dříve známá jako 30 vín Modrých Hor. Nechyběla ani ochutnávka apelačních vín od vinařů ze spolku VOC Modré hory z. s.. Návštěvníci měli možnost ochutnat přes 300 těch nejlepších terroir modrohorských vín na jednom místě.

Již tradiční součástí vinného doprovodného programu byla také účast unikátní soutěže vín Meditrina, hodnocena výhradně a pouze ženami, s dalšími téměř 190 vzorky taktéž skvělých vín.

Mrkněte na VIDEOKLIP Z MODROHORSKÉ PECKY 2024 * spustíte jej kliknutím ZDE

Po patnácté hodině a třicáté minutě bylo zahájeno předávání ocenění terroir soutěže vín Modrohorská pecka ve formě obřích sklenic s gravírováním třicítce nejlepších vín mikroregionu - TOP30. 

Absolutním šampionem terroir soutěže vín se stalo červené víno z Velkých Pavlovic - RED RESERVE cuvée, ročník 2020 z Arte vini Velké Pavlovice spol. s r. o. Krásnou skleněnou karafu s gravírováním za nejlepší kolekci vín získalo i Vinařství Baraque  z Velkých Pavlovic. Velká gratulace všem oceněným vínům a poděkování všem vinařům, kteří se ryze terroir soutěže vín účastnili je určitě na místě.

Která vína získala ocenění TOP30 se dozvíte * po kliknutí ZDE

Výbornou náladu dolaďovala opět úžasná Cimbálová muzika Vinica z Velkých Pavlovic. Celkový počet účastníků na této společné májové akci atakoval tisícovku účastníků, což je po úspěšném loňském roce opět rekordní návštěvnost.

Děkujeme všem domácím i přespolním za návštěvu a srdečně Vás zveme na další letošní akci, a to Putování za burčákem po Modrých Horách v sobotu 7. září 2024 * blíže o akci se dozvíte po kliknutí ZDE. 

Moc děkujeme partnerům akce: Vinařský fond, Partnerství, o. p. s. - Moravské vinařské stezky,  VOC Modré hory, Meditrina, Ekocentrum Trkmanka, Město Velké Pavlovice & ostatní modrohorské obce. Díky za skvělou spolupráci.

V příštím roce na modrohorském májovém putování a koštování
v sobotu 17. května 2025 na viděnou! Bude to opět pecka!

Modré Hory * Májové putování po Modrých Horách & Modrohorská pecka 2024

Text: Lukáš Stávek, SO Modré Hory / Foto: Oldřich Otáhal / 23.5.2024