Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Spojení "Modré Hory + burčák + slunce nad hlavou" láká stále víc

V sobotu 5. září 2020 se konala tradiční modrohorská akce, Krajem vína 2020 - 13. ročník Putování za burčákem po Modrých Horách. 

Všemi obcemi Modrých Hor tak projížděly četné skupinky nadšených cyklistů i pěších, kteří lačnili po ochutnávce burčáku hned na čtrnácti místech. K hojné účasti dopomohlo také téměř letní počasí, jež bylo pro akci jako dělané. 

Putování odstartovalo v devět hodin ráno na Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích, kde probíhal prodej vstupenek a prodávalo se drobné snídaňové občerstvení. Účastníci putování se však dlouho nezdržovali a rychle se vydali na cestu. Na každém stanovišti dostali razítko a mohli tak vyhrát některou z cen. Výherci se losovali odpoledne na stejném místě, kde celá akce započala. 

Na Putování za burčákem navázala novodobá akce nesoucí název Poznej Modré Hory. Návštěvníci tak v tento den mohli ochutnat skvělý burčák v každé z pěti modrohorských obcí, ale také se dozvědět, co jsou vína originální certifikace nebo se naučit folklorní tance u cimbálu podle národopisných regionů s cimbálovou muzikou Vinica, Hanáckoslováckým krúžkem Velké Pavlovice a folklorním souborem Krúžek z Němčiček. Nechybělo samozřejmě ani víno a výborné gurmánské pochutiny jak na všech razítkovacích místech, tak i v cíli. 

Někteří z účastníků ochotně přispěli svou registrací do seznamu dárců kostní dřeně v rámci akce Vinaři jdou na dřeň. 

Nálada skvělá, počasí výborné, účastníci ukáznění a usměvaví, jídla i tekutin dosti, akce se určitě vydařila. Těšíme se na další ročník a děkujeme všem domácím i přespolním návštěvníkům za účast. 

Modré Hory * Putování za burčákem po Modrých Horách

Text: Tereza Slámová, Svazek obcí Modré Hory, z.s. / Foto: Tereza Slámová / 8.9.2020