Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Soutěžní sobota velkopavlovických hasičů. Nastoupily i ženy!

V sobotu ráno, dne 27. května 2023, bylo na hasičské zbrojnici ve Velkých Pavlovicích živo. Na soutěže se zde chystali mladí hasiči i jejich starší kolegové z kategorie dorostu, mužů a žen. Čtete správně! Po mnoha letech se našim hasičům podařilo poskládat ženské družstvo, ale nepředbíhejme.

Mladé hasiče vyrazilo do Novosedel reprezentovat družstvo mladších žáků. Soutěž se bohužel nevyvíjela podle jejich představ a tak se s časem 25:68 umístili na 6. místě.

Jejich starší kolegové vyjeli za hranice našeho okresu do Jezeřan-Maršovic na první kolo Břeclavské hasičské ligy. Jako první šli na řadu naši muži a to hned několikrát. První útok nedokončili z důvodu závady na terči. Bylo jim tedy umožněno útok opakovat na konci prvního kola mužů. Ani druhý pokus se jim nepodařilo úspěšně dokončit. Opět z důvodu závady na terči a tak se naši hasiči šli připravit již na třetí pokus na jednokolové soutěži. A jak se říká „do třetice všeho dobrého“, tak třetí pokus už vyšel. S časem 33:17 se muži umístili na 14. místě.

Po zkrácení dráhy se vydaly do boje naše ženy. Po rychlé přípravě se postavily na start. Bohužel se zvukem startovního výstřelu se daly do pohybu nejen naše ženy, ale i savice a koš, které spadly z mašiny. Ženy se nenechaly rozhodit a svůj útok úspěšně dokončily s časem 27:76. Tento čas jim stačil na krásné 6. místo na jejich první soutěži v novodobé historii. 

Jako poslední se z našich týmů postavili dorostenci. Ani jim se nevyhnuly technické potíže a skvěle rozběhlý útok zastavila závada na terči a tak i oni museli svůj pokus opakovat. Druhý útok byl ještě lepší než ten první, bohužel výsledkem byl zdvižený červený praporek a neplatný pokus.

SDH & Mladí hasiči * Soutěže v požárním útoku - Novosedly a Jezeřany-Maršovice

Text: Jan Procinger, Sbor dobrovolných hasičů Velké Pavlovice & Mladí hasiči Velké Pavlovice / Foto: Jan Procinger / 30.5.2023