Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Soutěž v řezu révy vinné

2. března 2012 se v areálu vinohradnické společnosti Chateau Bzenec uskuteční další ročník odborného klání a setkání vinařů pod širým nebem. Při loňské premiéře, kdy organizátoři změnili místo akce z Velkých Bílovic na Bzenec, se bzenecké zázemí velice osvědčilo a jen pochmurné počasí ten den od rána odradilo účastníky od větší účasti.

Soutěž tímto vstupuje do svého osmého ročníku. Z akce, která byla v počátku pojata spíše recesisticky se vyvinulo seriózní odborné klání, kde se scházejí ti nejlepší řezáči vinic, což potvrzuje i loňský triumf vítěze v kategorii JUNIOR Stanislava Škrobáka na mezinárodním mistrovství ve Francii, kde reprezentoval Českou republiku. Kromě samotné soutěže se každým rokem na akci uskuteční předvedení různé specializované vinohradnické techniky a pomůcek. Samozřejmostí je pak také možnost vyzkoušení kvalitního vinohradnického nářadí.

Soutěž bude tentokrát zahájena společným řezem všech soutěžících (kategorie JUNIOR – žáci a studenti odborných škol a mládežníci do 26 let; ELITE – všichni ostatní) a to od 9 hod. V letošním ročníku byly upraveny některé kritéria soutěže, tak, aby pravidla a systém hodnocení se přiblížil mezinárodním standardům v zahraničí – porotci budou klást větší důraz na kvalitu řezu, množství pořezaných keřů a rychlost bude pouze pomocným faktorem. Réví nebudou soutěžící vytahovat z drátěnky, ale zůstane na keřích, aby odborní hodnotitelé měli možnost zjistit, jaké bylo postavení letorostů a zda volené řešení řezu bylo skutečně to nejvhodnější.

Soutěžit se bude jako každý rok o hodnotné ceny (vinohradnické nářadí, odborná literatura aj.). Počet soutěžících je limitován na 50 účastníků, takže zájemci jsou žádáni o včasné přihlášky, které můžete učinit zasláním jména, roku narození, soutěžní kategorie, telefonu a adresy na mail: info@vinarskyobzor.cz a to nejpozději do čtvrtka 1. 3. do 12 hod.

Soutěž v řezu révy vinné 2012

Místo konání: Bzenec, ulice V Podhájí GPS Loc: 48°59‘5.478“N, 17°17‘58.003“E
Datum: 2. 3. 2012
Od kdy: prezence od 8.00 hod., začátek soutěže obou kategorií v 9 hod.
Občerstvení zajištěno
Bližší informace: tel.: 602 582 589


 

Foto © 2011 Richard Stávek

22-02-2012 PV