Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Soubory ZUŠ koncertovaly, tentokrát novoročně

V kouzelném období adventu vánočně ladily soubory Základní umělecké školy Velké Pavlovice pro spolužáky a učitele, dnes podvečer pro rodiče a kamarády. Novoroční koncert, který se uskutečnil ve čtvrtek 20. ledna 2011, se nesl v duchu Vánoc a přestože jsou již minulostí, každého příjemná hudba a koledování potěšilo.

Žáky, ale i učitele ZUŠ, tak trošku mrzelo, že si krásné a náročné pásmo, které stálo všechny mnoho úsilí, nemohli vychutnat i jejich nejbližší. Vystoupili s ním pouze v rámci dopoledních výchovných koncertů pro školou povinné a tak si je rodiče neměli možnost poslechnout. Dnes si tedy přišli všichni na své.

V rámci Novoročního koncertu vystoupil Folklórní taneční soubor L. Stránské s pásmem písní a tanců „Na Vánoce dlouhý noce“, Cimbálová muzika M. Čecha „Slovácké lidové písně“, Dívčí pěvecký sbor K. Jarošové s klavírním doprovodem M. Karberové s pásmem současného brněnského skladatele L. Němce „Hrátky se zvířátky“ a Komorní pěvecký sbor Mgr. J. Hanáka s písněmi Poslouchejte křesťané, Adéste fidéles, Už z hor zní zvon a Jméno zná i král.

Koncert zahájila a celým hudebním podvečerem provázela Milena Karberová, ředitelka ZUŠ Velké Pavlovice, která měla možnost přivítat a promluvit k zcela zaplněnému výstavnímu podkrovnímu sálu radnice. Zájem o vystoupení byl nečekaný, na některé návštěvníky dokonce nezbyla místa k sezení.

Děti byly výborné, všechna vystoupení měla vysokou úroveň, avšak především – pohladila po duši a vykouzlila snad na všech tvářích posluchačů milé úsměvy. A právě to bylo účelem Novoročního koncertu – spokojenost těch, kteří naslouchali….

 

Příště se s dětmi těšíme opět na shledanou!

 

Fotogalerii z NOVOROČNÍHO KONCERTU ZUŠ otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Karolína Bártová & Ing. Zdeněk Karber

 

20-01-2011-BK