Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sortiment firmy AGRICO v nových prostorech

Vážení spoluobčané, letošní rok je tomu přesně 20 let, kdy poprvé otevřela firma Agrico svoji prodejnu. Začátky byly velmi úspěšné, neboť všichni chtěli restituovat políčka svých rodičů za účelem pěstování hroznů vína, ovoce a zeleniny. Velká poptávka po malé zemědělské mechanizaci nás přesvědčila ke konání úspěšných výstav zemědělské techniky.

Každé jaro jste měli možnost v areálu autobusového nádraží a před sýpkou nakoupit nejnovější novinky, které se po revoluci naskytly. Postupem času, jak jsme se otvírali světu, vyrůstala nová nákupní centra, nejen s nabídkou sekaček, kultivátorů, ale i obrovským množstvím ovoce a zeleniny, dotovaných ze západu.

Současná doba nahrává novým trendům a vývoji, a to především přilákat co nejvíce turistů na jižní Moravu. Naše rodinná firma kromě obchodní činnosti začala rozvíjet také hotelovou a gastronomickou činnost v Mikulově. V současné době na hotelu zaměstnáváme 25 zaměstnanců na plný úvazek.

Z důvodu vysokého pracovního nasazení celé rodiny, i o víkendech a svátcích, jsme se rozhodli některé své činnosti přehodnotit. Právě to byl také jeden z důvodu přenechat zaběhlý sortiment našim zaměstnancům, p. Kynickému, p. Zborovskému a p. Hiadlovskému, kteří v současné době otvírají novou prodejnu s podobným sortimentem na ulici Brněnská (zakoupili RD p. Hercoga). Po vzájemné dohodě převzali naši bývalí zaměstnanci závazek nejen prodávat, ale také opravovat a seřizovat stroje i dříve zakoupených u firmy Agrico.

Velmi nás mrzí, že opouštíme něco, čemu jsme věnovali velkou část svého života, ale takový je asi lidský osud, že něco končí a něco nového začíná. Děkujeme všem našim zákazníkům za dosavadní přízeň a také krásné chvíle i zážitky za uplynulých 20 let. Pevně doufám, že se budeme nadále potkávat při Vaší návštěvě historického Mikulova u pohárku dobrého vína.

Věříme, že budeme i nadále spolupracovat především s velkopavlovickými vinaři při prezentaci jejich akcí v průběhu roku. Již teď pravidelně, pokud nás o to požádají, prezentujeme jejich letáky na naší recepci, abychom napomohli přilákat nové turisty do našeho pěkného vinařského městečka Velké Pavlovice.

Ing. Josef Ševčík

 

 

Ilustrační foto

 

30-03-2011-BK