Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sommelier Libor NAZARČUK předvedl před stovkami zraků sekání hrdla láhve šavlí

Součástí slavnostního Vinobraní bylo i několik řízených degustací vín pod vedením známého sommeliera Libora Nazarčuka. Za velké podpory Vinařského fondu ČR byla připravena ochutnávka vín z Velkopavlovické vinařské podoblasti. Libor Nazarčuk poutavě a zasvěceně představil vzorky z vinařství, která jsou špičková nejen v naší zemi, ale sklízejí četná ocenění i na mezinárodních soutěžích vín.

Prvním vzorkem bylo Neuburské z Vinařství Lacina Velké Pavlovice, které se pyšní mimo jiné titulem Šampiona z mezinárodní soutěže této odrůdy. Následovalo Chardonnay z Vinařství V&M Zborovský také z Velkých Pavlovic. Toto víno se pyšní medailí i ze San Francisca v USA. Prvním červeným vínem byl Modrý Portugal z Vinařství Horák Vrbice ozdobený zlatou medailí z Nominační soutěžě Forum Moavium 2009.

Z Vrbice pochází i Modrohorské cuvée z Vinařství Vít Sedláček. Směs Frankovky a Modrého Potrugalu, kterou si generace vinařů míchaly jako svoje oblíbené pití, hosty degustace příjemně překvapila. Třetím červeným vínem bylo André z Vinařství Radomila Balouna. Víno z odrůdy, která byla vyšlechtěna před téměř třiceti lety v místní Šlechtitelské stanici vinařské, nabídlo širokou škálu ovocných tónů lesních plodů ve vůni i chuti.

Bonusem produkce byl růžový sekt Daniela z Vinařství Proqin Velké Němčice. Zde Libor Nazarčuk předvedl své umění useknout hrdlo láhve šavlí.

Excelentní produkce sommeliéra, který v degustaci představil nejen vzorky vín, ale povyprávěl i řadu zajímavostí o Velkopavlovické vinařské podoblasti, byla odměněna bouřlivým potleskem nadšeného publika.

 

Fotogalerii z řízené degustace sommeliera LIBORA NAZARČUKA
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2009 Ing. Zdeněk Karber

 

06-09-2009