Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sokolský župní ples ve videoreportáži

SOKOL je dobrovolné, otevřené a nezávislé demokratické sdružení občanů, které plní svůj hlavní programový cíl - rozvoj tělesných, duchovních a mravních hodnot každého člena, a to v návaznosti na národní tradice minulosti se zaměřením se na budoucnost naší demokratické společnosti. Sokolské myšlenky vlastenectví a fyzické zdatnosti národa dali Sokolu do vínku jeho zakladatelé Dr. Miroslav Tyrš a Jindřich Fügner. Sokolské hnutí vzniklo v roce 1862 v Praze a dnes je, v důsledku několika vynucených emigračních vln ve 20. století, celosvětovou organizací.

Je sobota 5. února 2011 a ve velkopavlovické sokolovně se koná Sokolský župní ples. Moderátoři večera jsou Lenka Fůkalová a Lukáš Gala, k tanci a poslechu vyhrává DH Lácaranka. Popíjí se znamenitá vína z velkopavlovického vinařství Baloun. Ples byl zahájen milým vystoupením dětí z country kroužku z MŠ Velké Pavlovice. Taneční parket je ve znamení úderného hesla Miroslava Tyrše „Tužme se !“ Valčíky, polky i evergreeny nachází v průběhu večera u přítomných odezvu. Pro výherce losů je připravena bohatá tombola a pro mlsné jazýčky vítězný sokolský guláš.

Že Sokol je především sportovní organizací svědčí i výběr sportovně kulturní vložky. Vynikající skupina sokolů Flying Boys z Kolína se představila v roli létajících skokanů.

Miroslav Grégr

Atmosféru plesu přibližuje reportáž
VIDEOSTUDIA GRÉGR Velké Pavlovice

 

07-02-2011 PV