Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sokolové oslavili 100. výročí založení jednoty akademií

Místní Sokolové slavili v sobotu, dne 23. listopadu 2013, 100. výročí svého založení. Byli jsme součástí programu při jejich slavnostní akademii. Už při zahájení na nás dýchla historie. Pět mužů ve stejnokrojích za zvuků sokolské hymny napochodovalo s prapory zúčastněných tělocvičných jednot. Po úvodním slovu starostky a náčelnice sestry Václavkové začal odpolední program, během kterého jsme shlédli několik sletových skladeb.

Mezi jednotlivými vystoupení nás sestra Štefková seznámila s historií a současností místní Tělocvičné jednoty Sokol. Program, kromě nás - Přátel country, zpestřil kroužek Baby country z místní Mateřské školy a velkopavlovický Presúzní sbor.

I když Sokolové ctí historii a tradice, rozhodně jdou s dobou. V závěrečné alegorii nám předvedli, kolika činnostem se věnují. Jistě by si každý dokázal najít to, co jej baví - klasické cvičení sletových skladeb (v moderním pojetí), volejbal, florbal, plavání, box, turistika a cyklistika..., a to jsem si asi nezapamatovala úplně všechno.

Za taneční kroužek Přátelé country z Velkých Pavlovic Jana Vondrová


 

Fotogalerii z oslav 100. výroční založení Tělocvičné jednoty Sokol ve Velkých Pavlovicích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013  Petr Václavek

 

 

25-11-2013-BK