Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sobotní večer pod rozhlednou Slunečná

Již popáté se poslední červencová sobota ve Velkých Pavlovicích nesla ve znamení country. 31. července od 20 hodin hrála v areálu pod rozhlednou country kapela Amulet z Moravské Nové Vsi, kterou si organizátoři každoročně zvou právě na tuto letní kulturní akci.

Na přípravě večera se podílejí město Velké Pavlovice, městská knihovna a velkopavlovickým občanům dobře známá taneční skupina Přátelé country. Letos si všichni organizátoři museli silně držet palce, neboť zrovna v sobotu  hrozilo náhlé zhoršení počasí, až po silné přívalové bouřky. Naštěstí se ohlášený liják celý večer stále posunoval vždy o 2 hodiny až do nočního času, takže 180 návštěvníků se těšilo z dobré muziky, z dobrého vína, z romantického západu slunce a vlahého letního večera.

Muzikanti si sice dělali starosti o své drahé hudební nástroje, ale nakonec začalo pršet přesně ve chvíli, kdy Amulet sbalil celé své vybavení a poslední diváci z areálu odešli. Kdybychom si takovýto večer mohli předem objednat, nemohli jsme si lépe vybrat. Měli jsme také velkou radost, že se pod rozhlednou bavilo společně s turisty také mnohem více domácích návštěvníků, než bývá obvyklé.

Kromě města Velké Pavlovice nás výrazně podpořili a naše poděkování si zaslouží za pomoc s organizací také pan Koubek z restaurace Sport Velké Pavlovice, Sokol Velké Pavlovice a paní Pláteníková, která se starala o všechny gastronomické požitky návštěvníků. Vždyť dobrá kultura a dobré jídlo a pití vždycky patří k sobě.

COUNTRY VEČER pod rozhlednou Slunečná 2021

Text: Mgr. Dana Růžičková / Foto: Oldřich Otáhal / 4.8.2021