Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sobotní koncert obohatill duše posluchačů

V sobotu 22. listopadu v podvečer proběhlo v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích přátelské zpívání sboru Laudamus a jeho hosta Pěveckého sboru Ondráš z Nového Jičína.

Kde se zrodilo tak nezvyklé přátelství? V loňském září vystoupil náš sbor společně s Ondrášem a Janáčkovou filharmonií Ostrava na oslavách města Nový Jičín. Na programu byla Symfonia Moravia od žijícího autora Jana Šimíčka. Třičtvrtěhodinový koncert před vyprodaným divadlem a spolupráce s profesionálním hudebním tělesem byl pro všechny zúčastněné zpěváky nezapomenutelným zážitkem. Chtěli jsme proto pozvání a vstřícnost novojičínským oplatit. Opakovaně jsme je zvali k nám na jih Moravy, avšak termíny vystoupení obou sborů nebylo lehké skloubit. Až konečně symbolicky na svátek svaté Cecílie patronky hudebníků se podařilo oběma sborům sejít a společně si zazpívat.

Pěvecký sbor Ondráš doprovázel svým zpěvem podvečerní mši svatou, po které bezprostředně následovalo zpívání chrámového sboru Laudamus. Ten zařadil hned tři premiérové skladby. Po nich nastoupili hosté a předvedli průřez svým repertoárem. Na závěr posluchači vyslechli společné písně obou sborů. Na padesát zpěváků naplnilo svými hlasy celou chrámovou loď. Zazněla i osmihlasá Prosba z již zmiňované Symfonie. Kdo nezaváhal a přišel v sobotu do kostela na mši svatou, vyslechl krásné skladby v podání Ondráše a Laudamu a domů odcházel naplněn krásnou hudbou. Všichni účinkující i s otcem Markem se přesunuli na společné posezení do vinárny. U výborného pavlovského vína, jsme zpívali naše lidové moravské písně a novojičínští nám opláceli jejich valašskými. Hosté byli mile překvapeni nad pohostinností, laskavostí a přátelskou atmosférou.

Sbor ještě v neděli okrášlil svým zpěvem mši svatou v Němčičkách. Slavnost Krista Krále byla vskutku velkolepá a místní farníci děkovali zpěvákům za krásný zážitek.  Pak se už naši hosté rozjeli domů se slibem, že určitě budeme nadále pokračovat ve spolupráci na společných projektech.

Stanislava Bílková


 

Fotogalerii z koncertu chrámového sboru Laudamus a  Pěveckého sboru Ondráš
otevřete klinutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Věra Procingerová

 

25-11-2014 PV