Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Snoubení vína a folku s JAROSLAVEM HUTKOU nadchlo

Velké Pavlovice prožily sváteční prázdninový víkend plný krásných akcí. První z nich bylo hudebně-vinařské duo, které se uskutečnilo v prostorách Ekocentra Trkmanka hned v pátek, 5. července 2013. Volný den, nebo spíše večer, si mohli příznivci folku a vína skutečně užít a vychutnat. Po nádvoří vkusně zrekonstruovaného zámečku se rozléhaly vlahým letním večerem tóny známých písniček Jaroslava Hutky a v tajemném podzemním labyrintu sousedních Vinných sklepů Františka Lotrinského se ochutnávalo vynikající svěží víno, protentokrát odrůd Muškát moravský a Svatovavřinecké.

Účastníci akce byli snoubením folku a vína naprosto nadšeni. Lahodná chuť jiskrného vína jen umocňovala už tak skvělý zážitek z poslechu proslulých písní oblíbeného písničkáře. Z těch nemůžeme opomenout kupříkladu skladby jako Havlíčku Havle, Náměšť, Stůj břízo zelená, Svatý Vavřín. Až symbolicky vyzněla ve svátečním dni píseň Morava s refrénem: „Proto ať vzkvétá Morava a její sláva“.

Atmosféra večera, kterému i počasí vydatně přálo, byla naprosto okouzlující...

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z Letního večera s písničkářem Jaroslavem Hutkou
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber

 

 

08-07-2013-BK