Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sníh? Radost pro děti, práce pro dospělé

Naše město se od úterního odpoledne potýká s bohatou sněhovou nadílkou. Sníh v ulicích města všechno přikryl, včetně silnic a chodníků.  

Někteří pracovníci služeb města nešli v úterý ze zaměstnání domů a vyrazili přímo do ulic sníh odklízet. Někteří s traktory a nakladači, někteří měli pouze své ruce a lopaty. Zametací vůz jel samozřejmě také na plné obrátky. 

Ve středu nad ránem, vyjíždí „úklidová četa“ do ulic znovu. Na ta samá místa. Někde jde sníh odstranit strojem, jinde se musí zase odklízet ručně. Chodníky, které umožňují průjezd zametacím vozem jsou opět odmeteny, jinde se prohrnují malým traktorem. Vozovky se shrnují traktorem a nakladači, pokud je tedy možné projet skrze parkující vozidla. 

Hřbitovní chodníky jsou hned zrána také průchozí, zbývá ještě doladit křižovatky a chodníky, které není možné uklidit strojově. Třeba ten v Bálkové uličce.    

Přesto vše neodsýpá tak pěkně, jak to vypadá. V úterý navečer byl na malém traktoru měněn kardan, který se rozpadl a ve středu ráno musel být opraven pluh za velkým traktorem, kterému se utrhl jeden ze závěsů. 

To že je občas někdo s úklidem sněhu nespokojen chápu. Ale je potřeba také umět pochválit! Takže já chválím a předpokládám, že nejsem sám.

Děkuji nejen zaměstnancům služeb města za zvládnutí velmi náročné situace, ale i všem občanům našeho města, kteří se k úklidu města připojili a chodník před svým domem uklidili sami!


Text: Petr Hasil, místostarosta / Foto: Oldřich Otáhal / 2.2.2017

Středeční ráno v ulicích našeho města

174410