Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sněží! Služby města v zápřahu

Tak to chce nejmíň selfíčko a rychlé umístnění na Instagram či Facebook. Ono totiž na jižní Moravě a dokonce i u nás ve Velkých Pavlovicích sněží. Co sněží, ale chumelí a jak! Pro děti a milovníky bílé nadílky radost, pro pracovníky Služeb města Velké Pavlovice starost a mimořádná práce, dokonce i nad rámec běžné pracovní doby.

Jakmile začne sněžit, čistí se vozovky a chodníky dnem i nocí, čas a odpolední "padla" v tomto případě nehrají žádnou roli. Nejdříve jsou vždy odklizeny hlavní tahy městem a dále se postupně a systematicky pokračuje až do nejodlehlejších a nejméně frekventovaných zákoutí. Pokud na takovém místě zrovna vy bydlíte, vydržte! Není v silách nikoho uklidit vše v jeden okamžik na lusknutí prstů.

Pracovníkům služeb komplikuje rychlejší zvládnutí odklízení sněhu porucha spojky malotraktoru, která se naneštěstí přihodila koncem minulého pracovního týdne. Nyní je tento tolik potřebný stroj mimo provoz a opravuje se v dílně. Je to po zametači druhý stroj, kterým je možné prohrnovat chodníky.

Velmi děkujeme všem občanům, kteří sami vezmou lopatu či koště do ruky
a dají se okolo svého domu do práce!

Služby města * Úklid sněhové nadílky

Text: Karolína Bártová / Foto: Petr Hasil / 8.1.2019