Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Služby města Velké Pavlovice * videoreportáž

Velkou proměnou za několik uplynulých let prošly komunální služby našeho města. Oproti původním třem - čtyřem pracovníkům, jednomu kolovému traktoru a nyní již legendárnímu traktorovému bagru s označením názvu Bělorus, disponují současné služby města moderní mechanizací a pracovníky nejrůznějších profesí. Služby města v současné době zaměstnávají až dvacet pracovníků. Traktoristy, zedníky, stolaře, zámečníky. K dispozici jsou čtyři moderní traktory, dva nakladače, vysokozdvižný vozík, sekačky na trávu i stroje na údržbu zeleně.

Již téměř 16 let je vedením služeb města pověřen Josef Dostoupil, stávající člen ZMě. K služebně nejstarším zaměstnancům patří Jan Herzán a Jiří Blažek. Řady pracovníků služeb posilují i občané pracující v projektu veřejně prospěšných prací, o prázdninách studenti středních a vysokých škol.

Mimo již pravidelné a nikdy nekončící práce spojené s úklidem města a údržbou zeleně je v posledních letech za pracovníky komunálních služeb vidět stále více nádherné práce, jejíž výsledky slouží ke zpříjemnění života našich občanů všech věkových generací. Nové chodníky, parkoviště a vozovky, koncepční výsadby zeleně, úpravy veřejných ploch a rozsáhlé stavební práce, mezi které patří například rekonstrukce sociálního zařízení v sokolovně, výstavba rybářské klubovny, výstavba kolumbária, rozsáhlé demoliční práce na zámečku a pomocné práce při rekonstrukci mateřské školy. Dílo, které postupně přeměňuje naše městečko do jeho krásy.

Ohlédneme-li se konkrétně za rokem 2011, pak pracovníci služeb města vybudovali nové chodníky v ulicích Růžová, Bří Mrštíků, Horňanského, Herbenova, Kopečky. Jejich dílem je prodloužení kanalizace v ulici Trávníky. Pomáhali při rekonstrukci mateřské školy. Podíleli se rovněž na přemístění Sochy sv. Josefa před farou a na úpravách okolí přemístěného Pomníku padlých na náměstíčku u radnice.

Služby města také již tradičně pomáhají při organizaci mnoha kulturních akcí pořádaných během roku ve městě. Jejich práce je velmi rozmanitá a velmi cenná pro nás všechny, za což všem, kteří se na ní podílejí, patří velký dík. 

 Ing. Pavel Procházka, starosta

 

Služby města ve videoreportáži
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

 

11-01-2012 PV