Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sluníčko léčí, nejen vitamínem D

Vyjde sluníčko, vyjdou vinohradníci, vyjdou fotografové… a vůbec, vyjdou ze svých teploučkých příbytků, nor a pelíšků všichni živočichové, včetně „pánů tvorstva“ – lidí. 

Sluníčko má neuvěřitelnou moc. Umí vylákat ven, na čerstvý vzduch, i ty nejzarytější pecivály. Dokáže nám všem vlít do žil novou krev, nabít nás energií, vykouzlit nám úsměv na tváři, zvednout nám náladu a podnítit nás k aktivitě a to už jakékoliv. 

Někdo rád na sluníčku a svěžím luftíku pracuje, někdo sportuje, někdo se jen tak prochází, někdo fotografuje, někdo jen tak chytá lelky, děti  běhají a řádí a všichni pospolu větří to nepřeslechnutelné ťukání jara. Kéž už by přišlo v plné síle! 

Jak vidno z fotografií pana Oldřicha Otáhala, ve vinohradech to již vesnou žije. Kdo má ruce a nohy, ten stříhá, váže, vynáší réví a nastavuje své zimou vybělené líce vstříc blahodárným slunečním paprskům. 

Jen sbírejte tu nejryzejší a nejdravější formu vitamínu D. Prý dokáže zatočit dokonce i koronavirem a nic Vás nestojí. Jen vytáhnout paty a jít se opalovat. No považte, znáte příjemnější formu prevence? Já tedy ne! Tak šup ven, do té nejúčinnější apatyky světa.

Město Velké Pavlovice * Jarní práce ve vinohradě

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 9.3.2021