Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Slunečná má novou kamarádku - Mandlovou rozhlednu

V posledních letech zažívá jižní Morava doslova rozhlednový boom. Rostou nám tu vyhlídky jako houby po dešti. Po rozhledně Kraví hora v Bořeticích, U Obrázku ve Starovičkách, Nedánov v Boleradicích, Na Podluží v Novém Poddvorově, Akátové věži Výhon v Židlochovicích a samozřejmě naší velkopavlovické Slunečné vyrostla koncem měsíce března 2012 na kopci nad Hustopečemi Mandlová rozhledna.

Dostat se k ní můžete po místní naučné Mandloňové stezce a pokud přece jen nebudete moci najít cestu, určitě se zeptejte ochotného personálu na Turistickém informačním centru v Hustopečích, kde vám kvalifikovaně a rádi poradí.

Za zmínku určitě stojí sdělení, že má velkopavlovická Slunečná a hustopečská Mandlová rozhledna hodně společného. Už na první pohled neujde zvídavému znalci vyhlídek, že mají obě stavby nejméně naprosto stejné vřetenovité schodiště. Vysvětlení je nasnadě – obě krasavice projektoval Ing. Antonín Olšina a tak se tu společných prvků a detailů najde určitě mnohem více.

 

Tak tedy hurá vzhůru na vyhlídkové plošiny všech nám blízkých rozhleden.
Pokud je budete chtít pokořit všechny, máte s plánováním výletů na dlouhou dobu vystaráno!

 

Karolína Bártová

 

Fotogalerii MANDLOVÉ ROZHLEDNY v Hustopečích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Ing. Zdeněk Karber

 

 

04-041-2012-BK