Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Složili zkoušku z dospělosti ...

Poslední květnový týden se na velkopavlovickém gymnáziu nesl ve znamení maturitních zkoušek. V letošním školním roce skládalo maturitní zkoušku 29 studentů oktávy, kteří studovali na škole v osmiletém studijním cyklu od roku 2000. Nervozita a očekávání bylo znát na tvářích studentů při losování maturitních otázek. Obavy postupně opadaly a studenti před maturitní komisí prokazovali znalosti ze dvou povinných předmětů (český jazyk, anglický jazyk) a dvou předmětů volitelných (matematika, fyzika, chemie, biologie, základy společenských věd, zeměpis a německý jazyk). Z celkového počtu 29 studentů prospělo s vyznamenáním 9 studentů, 19 prospělo a jeden student bude maturitní zkoušku z anglického jazyka opakovat.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení bylo součástí přijetí studentů oktávy u starosty města a  konalo se v pátek dne 30. května 2008 na Městském úřadě ve Velkých Pavlovicích. Starosta města Ing. Pavel Procházka ve svém vystoupení popřál čerstvým absolventům hodně úspěchů při dalším studiu na vysokých školách, zdůraznil význam vzdělání pro další rozvoj regionu a přítomným rodičům poděkoval za starostlivost a podporu s níž snáze studenti školy složili svoji první zkoušku dospělosti.

PaedDr. Vlastimil Kropáč, ředitel gymnázia

 

Atmosféru maturitní zkoušky
a vlastní předání maturitního vysvědčení přibližují následující snímky... 

U zkoušky

Vyhodnocení maturitní zkoušky

Zápis do pamětní knihy

Ze slavnostního přijetí na radnici

Přijetí starostou města na radnici

 

 

Foto:
Archiv gymnázia

Předání maturitních vysvědčení studentům

Převzetí maturitního vysvědčení

Na potítku