Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Šlechtitelská stanice otevřela nové vinařství

Manželé  Poliakovi, majitelé ŠSV a.s., v úterý 25. října 2011 slavnostně otevřeli novou provozovnu.  Ve svých přípitcích poděkovali širokému týmu lidí, který provozovnu v rekordním čase postavil tak, že po deseti měsících od zahájení demoličních prací se dnes ve vinařství vyrábí víno ročníku 2011. Paní Jarmila Poliaková hovořila o rodinných vinařských  tradicích, na které takto navazuje. Pan Vladimír Poliak nastínil další plány rozvoje vinařství. Sám považuje za symbolické, že uvádějí do provozu vinařství v roce, kdy vinice pod ochranou Boží daly mimořádně kvalitní úrodu hroznů.

Nové výrobní prostory představili poté ředitel ŠSV pan Mgr. Lubomír Vintr, sklepmistr Ing. Ondřej Konečný a majitel i ředitel stavební firmy Osička s.r.o. pan Martin Osička z Velkých Bílovic, která novou budovu postavila. Mezi vzácnými hosty byla i hokejová legenda, brankář Dominik Hašek.

Slavností byla ukončena první ze tří etap plánu na zvelebení stanice, která tak pokračuje v tradici staré více než 760 let vinařství ve Velkých Pavlovicích a ve 2. století tradice vlastní.

 

Fotogalerii ze slavnostního otevření nové provozovny otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber

25-10-2011 PV