Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Slavoj vítězně na turnaji starších přípravek

V posledním únorovém víkendu se uskutečnily ve sportovní hale při ZŠ ve Velkých Pavlovicích další z turnajů fotbalových přípravek. 

Od sobotního rána zněl tělocvičnou hvizd píšťalky, povzbuzování fanoušků a potlesk jako odměna za povedené akce. Probíhající fotbalové představení tak dostalo svou formu z řad malých sportovců, kteří přijeli z různých klubů nejen v blízkém okolí, aby změřili ve Velkých Pavlovicích své síly. 

V sobotu měla svůj turnaj mladší přípravka. Osm družstev odehrálo podle harmonogramu základní skupiny v dopoledních hodinách. Nejlépe si tu vedly Bořetice/Kobylí (pořadatelé turnaje) a FC Klosterneuburg. Obě družstva si tak zopakovala stejnou situaci jako na lednovém turnaji a utkala se nakonec i ve finále. Do toho se tentokrát probojovaly v semifinálových duelech: Bořetice/Kobylí postoupily přes Rakvice a Klosterneuburg zvítězil v rakouském derby s FC Angern. Pořadatelské družstvo si však nezopakovalo úspěch z lednového klání a v boji o zlatou příčku podlehlo rakouskému soupeři 1:2.  

Když první hvizd píšťalky rozhodčího Karla Landy v neděli zahájil utkání Šitbořic a domácího Slavoje, nikdo nemohl předpokládat, že se tyto dvě družstva vydají společnou cestou, „kopírákově“ podobnou až do finálového klání. Totiž první utkání skončilo remízou 2:2, obě družstva pak postupovala ze základní skupiny se stejným počtem sedmi bodů (Šitbořice lepší scóre o jedinou branku), obě družstva pak nezaváhala ani v semifinálových duelech… 

Po pěti hodinách se oba soupeři sešli znovu a v náramném souboji o první místo předvedli oba soupeři zaslouženou účast,  kdy si o něco lépe vedl domácí tým Velkých Pavlovic, když jejich přípravková sestava zvítězila jednobrankovým rozdílem. Velkopavlovické starší přípravce tak patří gratulace za výborný výkon, který zde na halovém turnaji předvedla.

Výsledky turnajů:

Mladší přípravka U9 (neděle 24. 2. 2024)

1. FC Klosterneuburg
2. Bořetice/Kobylí
3. FC Angern
4. SK Rakvice 1932
5. TJ Slavoj Velké Pavlovice
6. TJ Družstevník Sobotiště
7. FKM Podluží
8. FK Hodonín

Starší přípravka U11 (neděle 25. 2. 2024)

1. TJ Slavoj Velké Pavlovice
2. TJ Sokol Šitbořice
3. FK Hovorany
4. Bořetice/Kobylí
5. FC Soběšice
6. FKM Podluží
7. TJ Sokol Pohořelice
8. TJ Sokol Viničné Šumice

Sport * Fotbalový turnaj - mladší přípravka U9 & starší přípravka U11

Text: Jiří Huslík / Foto: Jiří Huslík / 28.2.2024