Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Slavoj v přípravě zdolal Vojkovice

Napsali o nás; Deník 23.7.2013 * Sehrané Velké Pavlovice doma zdolaly nováčka krajského přeboru. Velké Pavlovice (v červeném) na úvod přípravy zdolaly Vojkovice. Tým Vojkovic v loňské sezoně získal v I.A třídě o bod více než Velké Pavlovice. Právě tento bod rozhodl o tom, že mimořádný postup z druhého místa do krajského přeboru připadl týmu z Brněnska místo Velkým Pavlovicím. Ty se ale v prvním přípravném utkání sezony na svého soupeře vytáhly. Už po necelých padesáti minutách vedly 3:0 a nebýt laxního zakončení, mohlo být vítězství vyšší než konečných 3:1.

Utkání dvou špičkových týmů z loňské I.A třídy slibovalo vyrovnanou podívanou. To ovšem platilo stěží první půlhodinu. Úvod patřil hostům, kteří svěřence Luďka Šefránka pořádně přitlačili. Paradoxně to ale byli oni, kdo poprvé inkasoval. Už v 6. minutě se trefil tradiční střelec Slavoje Jakub Šabata po rychlém protiútoku.

S utkáním jsem spokojený, až na první a poslední desetiminutovku. Sice jsem čekal, že soupeř bude poté, co postoupil silnější, ale jsem rád, že nás prověřil. Utkání to bylo dlouho vyrovnané, ale po našem třetím gólu už Vojkovice odpadly," ohlédl se za zápasem domácí trenér.

Ještě klidněji mu na střídačce bylo, když po půlhodině hry našel přízemní centr zprava znovu Šabatu a autor osmnácti branek v loňském ročníku napálil míč nekompromisně pod břevno vojkovické branky. Hosté mohli ještě do poločasu snížit, ale Poláček sám před brankářem Pěgřimem zpanikařil a poslal míč vedle tyče.

Naši brankáři Honz a Václavek jsou na dovolené a Kuba Chromek se asi nestihne uzdravit. Jednáme o tom, aby tu Radim mohl působit jako další gólman," vysvětlil, proč se mezi tři tyče postavil zkušený trenér brankářů Slavoje.

Po změně stran se hrálo dlouho jen na vojkovickou bránu. Ve 47. minutě se prosadil přízemní střelou Marek Stehlík, nováček v červenobílém dresu. „Protože nám odešel v létě Radek Škarabela, což je jediná změna oproti jaru, chtěli bychom zabudovat do kádru právě Stehlíka, kterému se loni v Hustopečích celkem dařilo," poznamenal na adresu dvanáctibrankového ofenzivního hráče Šefránek.

I dál se na vojkovickou branku hrnul útok za útokem, jenže laxní zakončení nemohlo brankáře hostí ohrozit. Poslední slovo si tak vzali hosté, kteří pět minut před koncem z voleje snížili a pokazili tak Pěgřimovi čisté konto. Byla to prakticky jediná přímá střela hostů na branku ve druhé půli.

Do podzimní části nastoupíme prakticky v totožné sestavě, jako na jaře. Všichni hráči kromě zmiňovaného Škarabely se přihlásili do letní přípravy. Vloni se tomuto týmu dařilo, takže nemáme důvod do něj nějak razantně sahat," dodal Šefránek.

Velké Pavlovice – Vojkovice 3:1 (2:0)
Branky VP: 6. a 32. Šabata, 47. Stehlík

Sestava Velkých Pavlovic: Pěgřim – Nesvatba, Zájeda, Jilka, Pohl – Kerel, Vašek (K), Pilarčík V., Záblacký – Šabata, Stehlík. Střídali: Havlík, Šebesta, Pilarčík O.

Autor: DENÍK/Martin Daneš