Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Slavnostní stužkování studentů gymnázia

Za přísných epidemiologických opatření se páteční podzimní podvečer 11. listopadu 2021 stal pro studenty oktávy a 4. A významným dnem, neboť byli slavnostním stužkováním uvedeni do řad maturantů velkopavlovického gymnázia. 

Do zcela zaplněného výstavního sálu Městského úřadu, kde se tato slavnost konala za přítomnosti rodičů, přátel a dalších hostů, nastoupili maturanti s velkým očekáváním. Po zahájení ceremoniálu, který uváděla paní Mgr. Hana Filipčíková, bylo za přítomnosti třídní učitelky Mgr. Anny Rilákové (oktáva) a zastupujícího třídního učitele Mgr. Bohumila Vašíčka (4. A) 33 studentů pasováno na maturanty. S motivačním projevem ke studentům vystoupil pan ředitel PaedDr. Vlastimil Kropáč, který studentům popřál hodně štěstí a elánu do náročné práce spojené s vykonáním zkoušky dospělosti. Slavnosti byl přítomen místostarosta města Petr Hasil, který studentům popřál, aby v životě šli svojí vlastní cestou za splnění životního a profesního snu. 

Celý ceremoniál příjemně zpestřil klavírní doprovod Lukáše Pejchla a nechyběl ani proslov samotných maturantů. 

Věřme, že všichni studenti svoji zkoušku dospělosti úspěšně složí a že jim maturitní zkouška bude vstupní branou do dalšího života plného přání, očekávání a nadějí. 

Gymnázium * Slavnostní stužkování studentů gymnázia

Text: PeadDr. Vlastimil Kropáč, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice