Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Slavnostní koncert k 90. narozeninám pana učitele Oldřicha Jeřábka

V neděli 10. listopadu 2019 v odpoledních hodinách uspořádala velkopavlovická Základní umělecká škola v koncertním sále Ekocentra Trkmanka koncert k významnému a obdivuhodnému jubileu všem občanům našeho města dobře známého pana učitele Oldřicha Jeřábka, který vyučoval ve velkopavlovické hudební škole od roku 1954 až do roku 2004, což znamená skutečně neuvěřitelné půl století působení na jednom pracovišti. 

Příležitost setkat se po letech se svým panem učitelem a poblahopřát mu k jeho 90. narozeninám si nenechal ujít snad nikdo z jeho bývalých žáků! S velikou kyticí přišel panu učiteli za Město Velké Pavlovice poděkovat i pan starosta Jiří Otřel. Mnozí občané Velkých Pavlovic si jistě velmi dobře pamatují, že pan učitel desítky let hrával na velkopavlovické radnici při svatebních obřadech a vítání občánků.

Koncertní sál Ekocentra Trkmanka byl zaplněn téměř dvěma stovkami nadšených posluchačů, kteří připravili panu učiteli i všem vystupujícím hudebníkům velké ovace.

V programu vystoupili nejen současní žáci a učitelé ZUŠ, ale dokonce i sám oslavenec, který si ve svých devadesáti letech zahrál na housle ve smyčcovém triu společně se svými bývalými žáky. Samostatnou kapitolou koncertního programu bylo provedení skladeb pro různé hudební nástroje i zpěv z autorské dílny pana učitele Jeřábka.
Celý program je pro Vás k nahlédnutí v příloze * kterou si můžete otevřít kliknutím ZDE.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová z celého srdce děkuje všem pedagogům a žákům, kteří se podíleli na přípravě koncertu, dík patří i skvělému publiku za vytvoření  úžasné emocionální atmosféry, rovněž děkujeme za pomoc při organizaci koncertu zaměstnankyním Ekocentra Trkmanka - paní ředitelce Bc. Zitě Dvořákové, Zuzce Pecháčkové a Gabriele Lanžhotské. 

ZUŠ * Slavnostní koncert k 90. narozeninám pana učitele Oldřicha Jeřábka

Text: Milena Karberová, ředitelka Základní umělecké školy Velké Pavlovice / Foto: Jaroslav Vojtěšek / 13.11.2019