Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Slavnostní absolventský koncert tria mladých umělkyň třídy MgA. Zbyňka Bílka

V úterý 16. května 2017 vystoupily na svém absolventském koncertě tři žákyně pana učitele a zástupce ředitelky MgA. Zbyňka Bílka – klavíristky Sára Forejtová a Lucie Kynická a flétnistka Terezka Fůkalová. 

Svým prvním absolventským vystoupením ukončují žáci sedmiletý I. stupeň studia v základní umělecké škole a mají příležitost předvést přítomnému publiku vše, čemu se během dlouholeté docházky do ZUŠ naučili.

Na koncertě zazněly skladby J. S. Bacha, W. A. Mozarta, J. Kř. Vaňhala, A. Dvořáka a jako vždy lidové písničky i populární melodie ze známých filmů.

Absolventy přicházejí na jejich závěrečná vystoupení podpořit rodiče, prarodiče, sourozenci, kamarádi i spolužáci a vládne zde vždy slavnostní atmosféra.

Umění hrát na hudební nástroj se nedá získat snadno, rychle a levně a nedá se ani koupit za sebevětší finanční částku. Je to výsledek dlouholeté činnosti, pravidelné docházky do ZUŠ, každodenního cvičení a překonávání obtíží.

Odměnou za vytrvalost je radost z krásné hudby, která nás přivádí do bezkonfliktního "Světa Fantazie", kde je vše takové, jak by si člověk přál.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová blahopřála absolventkám k velmi pěkným výkonům, poděkovala panu učiteli Bílkovi za vynikající pedagogickou práci a rodičům za podporu svých dětí ve studiu.

ZUŠ * Absolventský koncert a besídka třídy MgA. Zbyňka Bílka

Text: Milena Karberová, ředitelka Základní umělecké školy Velké Pavlovice / Foto: Karolína Bártová a Milena Karberová / 23.5.2017