Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Slavnost Slabikáře

V září tohoto roku poprvé usedli do školních lavic prvňáčci.  Děti si velmi rychle zvykly na nový způsob činnosti a za pár dnů se staly zkušenými školáky. Čtvrtek 24. listopadu byl pro děti dnem slavnostním.

Během prvních dvou měsíců se malí školáci naučili poznávat a psát některá písmena, spojovat je do slabik a tvořit jednoduché věty. Přečetli celou Živou abecedu a stali se tak opravdovými čtenáři. Za snahu a píli je čekala zasloužená odměna.

První čtenářský úspěch přišel s dětmi oslavit i pan ředitel školy RNDr. Ludvík  Hanák. A nepřišel s prázdnou. Ve velkém balíku byl pro každého prvňáčka připraven Slabikář - kniha plná příběhů, básniček a pohádek. Kniha, kterou si děti přečtou celou samy. Na závěr naší malé slavnosti čekal na každého čtenáře kousek sladkého dortu.

Věříme, že tento den bude jeden z těch, který dětem zůstane jako vzpomínka na první třídu, na jejich první čtenářský úspěch.                   
                      

                                                                             Mgr. Eva Drienková, Mgr. Darina Zborovská

 

Fotogalerii ze slavnostního dne otevřete kliknutím ZDE

 

Prvňáčci dostali svou první opravdovou knihu - SLABIKÁŘ

 

 

Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice

25-11-2011 PV