Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Skvělý víkend v koňském sedle

Nejkrásnější pohled na svět je prý z koňského hřbetu. A víte, že je to pravda? Sama jsem  si to vyzkoušela a se mnou i sedm správných holek z velkopavlovické základní školy. A nyní od začátku... Středisko volného času při ZŠ Velké Pavlovice ve spolupráci s jezdeckým oddílem MARIANKA u Bratislavy uspořádalo pro dívky víkend v sedle. A tak Lucka, Kristýna, Adriana, Tereza, Helča, Simona a Ivča strávily víkend na ranči Marianka při Bratislavě.

V pátek po vyučování jsme přijely vlakem do Bratislavy, kde nás čekala dvě auta, která nás po půlhodině jízdy dopravila před bránu koňského ranče. Ubytovaly jsme se a ihned se pustily do prohlídky stájí a okolí.

Některé z nás využily bazén a zchladily se. Sobota už byla ve znamení práce ve stájích, čištění boxů pro koně, krmení, hřebelcování. Taky vyhánění ovcí a koz na pastvu :-). Trenérka nás rozdělila na dvě skupiny, jedna pracovala ve stájích a druhá jela na vyjížďku po okolí. Po obědě se rozdělení vyměnilo.

Náladu nám jen kazilo velké množství dotěrných komárů, na které ani chemické přípravky nestačily. Po dobře stráveném dni byl pro nás připraven táborák a opékání masa i špekáčků. Vhod přišla i změna počasí v podobě rychlé bouřky, vzduch se ovlažil a na chvilku se ochladilo.

Neděle byla už taková poklidná. Ráno jsme musely vyvést koně na pastviny, napustit jim vodu a k dispozici jsme dostaly tři koně, na kterých jsme si  mohly na jízdárně zajezdit.

Víkend se vydařil a tak za rok znovu! Poděkování hlavně patří majitelce ranče paní Benediktové a trenérkám koní Monice, Veronice a Nikole za nekonečnou trpělivost s námi.

Ing. Lenka Bukovská


 

Fotogalerii z úžasného víkendu v velkopavlovicích dívek "v koňském sedle"
nedaleko Bratislavy otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

 

24-06-2013-BK