Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Skvělé zážitky na Jihlavě u Mohelna

V pátek 17.6.2011 v odpoledních hodinách  vyrazili členové T.J. Sokol Velké Pavlovice na  1. Turisticko-vodácký sportovní víkend.  Prožít víkend v přírodě mohli jak členové, tak i nečlenové Sokola. Srazjsme si domluvili na Veřejném tábořišti Fiola na řece Jihlavě u Mohelna.  Počasí, ač byla předpověď nepříznivá, vyšlo. Bylo slunečno a teplo, jen v sobotu pro osvěžení spadlo pár kapek deště.
V pátek po příjezdu na tábořiště jsme si rozbalili stany, připravili vše na večerní táborák a šli jsme na nácvik k lodím, ovšem většina nejprve jen na suchu. Ti zdatnější  a děvčátka z oddílu Káčata prováděla výcvik v kajaku na klidné a mělké vodě.  Ostatní, kteří si na vodu netroufli, slíbili svému instruktorovi  Miroslavu Hlávkovi, že se do příště polepší a zkusí to i na vodě.  Po ukončení  instruktáže a výcviku jsme všichni pospíchali k připravenému ohni. 

V sobotu jsme se rozdělili na dva tábory – vodáky a turisty. Vodáci – děvčátka -  zůstala u vody se svým instruktorem a zbytek vyrazil strmou lesní cestou a dále po turistických značkách do nedalekého  Mohelna  za poznáním a dobrým obědem.  

V  neděli  v 10 hod. oddíl  Káčáta vyrazil s ostatními vodáky  na tolik očekávané  sjíždění  řeky  v  úseku dlouhém zhruba 10 km. Celkově se letos na této již tradiční akci sešlo skoro  300 vodáků. 
Byl to krásně prožitý sportovní víkend v nádherné přírodě a doufáme, že brzy připravíme v pořadí již druhý turisticko-vodácký víkend s větším počtem turistů i zájemců o vodácký sport či jen milovníků přírody.

                                                                                                                                                       Jana Václavková – starostka Sokola,
                                                                                                                                             Miroslav Hlávka – vedoucí a instruktor vodní turistiky

 

Fotogalerii z vodáckého víkendu otevřete kliknutím na obrázek...

 

Kopie - 03.jpg

                                                                                                                                                                                                                                              2106-201 RD