Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Skrze Modré Hory se vydejte po zelené

Díky obětavé práci nadšených členů Klubu českých turistů si mohou návštěvníci Modrých Hor od dnešního dne, tedy středy 16. července 2008, naši krajinu nejen projet na kole po vyznačené cyklostezce, ale také projít pěšky. A to spolehlivě bez bloudění i bez mapy. Provede je tudy zbrusu nová trasa označená zeleným turistickým značením, na kterém zde pracovala během posledních tří dnů odborná značkařská skupina turistického klubu Spartak Adamov pod vedením pana Jiřího Janáse.

Dobrovolníci KČT tak vyznačili podstatnou část pěší trasy – profesionálně je pro turisty vytyčen téměř 17 kilometrový úsek od zastávky Českých drah ve Velkých Pavlovicích přes katastr Velkých Pavlovic, Němčiček, Bořetic a Kobylí ke zdejší stanici ČD. Dá se tedy říci, že je hotova pravobřežní část okolo říčky Trkmanky, jež pomyslně dělí Modré Hory na dvě části.

Do budoucna se bude pokračovat se značením přes obec Vrbice až do Kobylí a tak bude uzavřen další, pro tentokrát pěší okruh spojující pomyslný prstenec obcí sdružených do Dobrovolného svazku obcí Modré Hory.

Upozornění na konec – pokud se po této trase vydáte a nebudete mít v Kobylí ještě dost, můžete pokračovat po žluté turistické značce až do nedalekých Brumovic. Toto značení zde bylo vytyčeno minulý týden.

 

Za obdivuhodnou práci patří členům KČT obrovský dík ...

Foto © 2008  Ing. Zdeněk Karber

16-07-2008