Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

ŠKRPÁLEK rozesmál Mumraj! (ne)klasickou Kyticí

Napsali o nás * Břeclavský deník; 24.2.2016Zábavná neklasika. Erbenovy balady přepracované
Jiřím Suchým zvolili pro své představení v hodonínském kulturním domě členové souboru
Škrpálek.

Gymnazisté z Velkých Pavlovic se v úterý 23. února 2016 dopoledne prezentovali jako soutěžící
krajské přehlídky studentských souborů
Mumraj!. Kategorie dospělých nese název Hobblík.
Dopolední Mumraj! i odpolední Hobblík jsou pravidelnou součástí kulturní nabídky Hodonína.

Trojí zastoupení má Břeclavsko na divadelním festivalu Hobblík a Mumraj! v sousedním Hodoníně. V dospělé kategorii dnes (23.2.2016) od pěti hodin odpoledne vystoupí ochotníci z hustopečského souboru FOOR. Diváci se dočkají hra Tlustý prase od Neila La Butea.

Škpálek opět nezklamal, smíchem rozvibroval divácké bránice 

Mezi studenty se už představili nadšenci ze souboru Škrpálek spadajícího pod gymnázium ve Velkých Pavlovicích. Na jeviště vstoupili včera dopoledne, kdy nabídli dvě Erbenovy balady vtipně přepracované Jiřím Suchým. S inscenací muzikálové Polednice a Zlatého kolovratu diváky v sále opakovaně rozesmáli. „Když Škrpálek asi před třemi lety začínal, byla toto první inscenace, kterou jsem chtěl hrát. Vtipnost byla to hlavní. Humor Suchého mám moc rád. Navíc se příběh vztahuje k něčemu, co lidé znají,“ uvedl vedoucí souboru Petr Kadlec.

Naopak stále ještě před sebou mají představení amatérští herci z břeclavského souboru Bedřicha Kaněry. Příchozí je uvidí ve hře Setkání s Gogolem, opona se rozevře zítra s desátou hodinou dopolední. Dospělá kategorie Hobblík nabízí možnost zisku doporučení na celostátní přehlídku Volyně 2016. Studenti v Hobblíku usilují o doporučení na přehlídku Mladá scéna v Ústí nad Orlicí. „Určitě jsme nepřijeli kvůli výhře, ale spíše proto, abychom zažili výjimečnou festivalu atmosféru,“ zmínil Kadlec.

Divadelní událost se v Hodoníně koná od včerejška do pátku, jde již o třináctý ročník. Dospělí za vstup platí sedmdesát korun.

 

Autor: Dominika Floriánová, Rovnost - Břeclavský deník


 

 

 


24-2-2016-BK