Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

ŠKRPÁLEK má před sebou premiéru s "Postelí pro anděla"

Poslední úpravy ve scénáři, zbytky nahazovaných slov nápovědy a ladění hereckých výstupů. Tak vypadala poslední generálka divadelní hry Postel pro anděla v podání studentů gymnázia a jejich divadelního souboru Škrpálek. Premiéra proběhne zítra, v pátek 13. března 2015.

Komorní soubor Škrpálek si protentokrát připravil autorskou hru Jaroslava Koloděje, POSTEL PRO ANDĚLA. Komediální drama je zasazeno do venkovského prostředí, hlavní postavou je opilý myslivec, jež se vrací z lovu zvěře a přitom se mu povede postřelit svého anděla strážného. Ten si to nenechá jen tak líbit, zajímavá zápletka je tedy na světě.

„Tuto hru jsme vybrali, protože je vtipná a souvisí s pojetím našeho souboru“, odůvodňuje výběr Aneta Bajková, jedna z prvních členek studentského spolku, který v současné podobě funguje asi rok a půl. Vznikl z původního dramatického kroužku, jehož členové oslovili vedoucího Mgr. Petra Kadlece, a pak společně nastudovali svou první hru určenou pro veřejnost, tehdy spolužáky a studenty gymnázia.

Právě po úspěchu Polednice, kterou žáci představili v pojetí Jiřího Suchého a Ferdinanda Havlíka, se skupina rozrostla o další studenty, dnes čítá kolem patnácti členů napříč všemi ročníky gymnázia. Vítání jsou nejen herci, kdo se stydí, pomáhá jako osvětlovač nebo kulisák.
Na kontě už mají žáci se svým cyklem povídek z Kytice několik vystoupení nejen u nás ve Velkých Pavlovicích, ale také v nejbližším okolí, například na školách v Kobylí nebo ve Velkých Bílovicích, knihovně v Břeclavi, dokonce odehráli večerní představení v Podivíně, kde sklidili velký úspěch. Vyzkoušeli si i pravá divadelní prkna v divadle v Boleradicích.

Podle uvolněné atmosféry na zkoušce se sami premiéry své další hry nemohou dočkat. „Má to nečekaný závěr, který nikdo nečekal,“ nechce však nic prozradit Lubomír Krůza, další člen souboru. „Přijďte se podívat na premiéru!“ lákají studenti.

S komedií POSTEL PRO ANDĚLA se představí již zítra,
v pátek 13. března 2015 v kinosále ve Velkých Pavlovicích.
Představení začíná v 19.00 hodin. Vstupné je 30,- Kč.

Eliška Mainclová


 

Divadelní soubor ŠKRPÁLEK * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz

 

 

 

 


12-03-2015-BK