Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Skotský princ ocenil modrohorská vína

Jeho Výsost Princ Michael Jakob Alexander Stewart  of Albany  a  jeho  osobní štolba  Sir Joseph Antony Paprotny Kt. KSG z Edinburgu  byli nevzácnějšími hosty prezentace dvou modrohorských vinařství ve Valticích v La Venerii. Vinařství Víta Sedláčka a Leoše Horáka z Vrbice připravila degustaci červených i bílých vín  ze své produkce.

 Princ Michael ocenil svěžest a ovocné tóny Svatovavřineckého, Cabernet Moravie, Dornfelderu a několika cuvée, z nichž ho nejvíce upoutalo  Modrohorské - cuvée Frankovky a Modrého Portugalu. Z bílých vín zaujala především Pálava, odrůda, která byla vyšlechtěna Ing. Josefem Veverkou  ve Velkých Pavlovicích.

Princ vyjádřil obdiv nad kvalitou moravských vín a řadu z nich objednal do své vinotéky. Při své podzimní návštěvě na Moravě hodlá degustovat modrohorská vína přímo u vinařů na Vrbici a poznat i unikátní pískovcové vinné sklepy.

Foto © 2008  Ing. Zdeněk Karber

06-07-2008