Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Školu omámila sladká vůně palačinek

Ve středu 4. února 2010 odpoledne se druhým stupněm základní školy linula sladká vůně palačinek. To si skupinka čtyř šikovných dětí - Bára Kallusová, Robin Podrázský, Dominik Paštika a Tomáš Kosík z I. stupně přišla zasoutěžit a ověřit si svoje kulinářské schopnosti a dovednosti v přípravě tohoto dobrého pokrmu. Kromě dětí byl mezi námi také „deváťák“ Jirka Rolinec, který nám během celé akce vydatně pomáhal a povzbuzoval účastníky v práci.

Těsto si děti připravily téměř samy, pouze s malinkou dopomocí vychovatelky Lenky. Míchaly a ochutnávaly ho do té doby, než si byly jisty, že je dostatečně sladké a má přiměřenou hustotu. Aby nám smažení palačinek netrvalo příliš dlouho, museli jsme zapnout tři hořáky. A tak se děti nejdříve hašteřily o místo u sporáku.

První usmažené palačinky vypadaly spíš jako nějaké trhance, ale jíst se daly. Až na pár nezdařených kousků, které se podařilo mírně přismahnout, děti zvládly samy nasmažit kopec chutných kulatých dobrůtek. Pak už nezbývalo nic jiného, než je naplnit dle své vlastní fantazie a chuti.

Porota, paní učitelka Lenka Bukovská a Jirka Rolinec, ochutnala výsledné dílko všech účastníků a po krátké poradě nakonec zvolila jako vítěze palačinkového klání Tomáše Kosíka.  Musíme však zdůraznit, že palačinky všech soutěžících byly velmi chutné a podařené a všichni zúčastnění si zaslouží naši pochvalu.

Za měsíc se můžete těšit na další kulinářské dění. Tentokrát budeme tvořit jednoduché studené chuťovky.
Proto se nezapomeňte přihlásit a přijít mezi nás!

 

Fotogalerii z KLÁNÍ O NEJLEPŠÍ PALAČINKU
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

05-02-2010-BK