Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Školou zněly tóny VÁNOČNÍCH KOLED...

Panenku, auto, počítačovou hru, kolo, nové džínsy... To vše, a mnohé mnohé další, se prohánělo hlavinkami žáčků Základní školy ve Velkých Pavlovicích o úplně posledním dnu před vánočními prázdninami, který prožili ve školních lavicích. I když.... v lavicích to až tak úplně nebylo. V tento den se čas školní tráví na schodech a po chodbách, odkud se ozývají tóny vánočních písniček a starodávných koled....

Ani letošek nebyl výjimkou a tak si děti i učitelé opět po roce užili příjemné a již tradiční „Zpívání na schodech“. Nechyběl zde ani pan ředitel, ani paní zástupkyně ale bohužel, také stín smutné události, která pozastavila celou naši zemi. Lidé se ohlíží zpět a vzpomínají na prvního porevolučního prezidenta Václava Havla, který nás opustil o poslední adventní neděli 18. prosince 2011.

Učitelé dětem připomněli prezidenta Václava Havla jako ikonu boje za svobodu a demokracii, symbol Sametové revoluce roku 1989, iniciátora Charty 77, spisovatele, autora divadelních her, proslulého glosátora, především však člověka s obrovským srdcem uznávaného širokou veřejností přesahující hranice našeho státu i evropského kontinentu.

Vánoce jsou však časem dětí a překvapení v podobě úhledných dárečků naskládaných pod rozsvíceným a nazdobeným stromečkem. A co se týče školy, také třídních besídek, kde si děti zazpívají, ochutnají cukrovíčka svým maminek a babiček, rozdají si dárečky a poté vyrazí vstříc vánočnímu volnu a kvapem se blížícím svátkům.

 

Všem dětem přejeme, aby byly i letošní Vánoce krásné a radostné!

 

Karolína Bártová

 

Fotogalerii z vánočního ZPÍVÁNÍ NA SCHODECH
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

22-12-2011-BK