Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Školou povinní si užijí populárního LiStOVáNí

Desátý den měsíce listopadu bude patřit na velkopavlovickém gymnáziu a základní škole stále oblíbenějšímu LiStOVáNí, tedy scénickému čtení, formě, jež si dala nelehký úkol. Snaží se totiž dostat diváky k mu, co bylo první, ke knize. Snaží se prožít a užít si knihu více smysly.

Prostřednictvím protagonistů Lukáše Hejlíka a Alana Novotného se studenti a žáci ponoří hned do dvou současných děl, knihy „Můj příběh: 9,58“ sprintera Usaina Bolta a „Ekonomie dobra a zla“ Tomáše Sedláčka.

 

LiStOVáNí

LUKÁŠ HEJLÍK & ALAN NOVOTNÝ

10. listopadu 2015


9.00 hod. * prima, sekunda, 8.A, kvinta * Můj příběh: 9,58  

10.15 hod. * tercie, kvarta, 9.A, 9.B, 1.A * Můj příběh: 9,58         

11.30 hod. * 2.A, sexta, 3.A, septima, 4.A, oktáva * Ekonomie dobra a zla                       

Vstupné 70,- Kč

 

Na LiStOVáNí bude možné zakoupit si následující tituly:

EKONOMIE DOBRA A ZLA * 360,- Kč
EKONOMIE DOBRA A ZLA [E-kniha] * 260,- Kč
SOUMRAK HOMO ECONOMICUS * 130,- Kč
(R)EVOLUČNÍ EKONOMIE * 150,- Kč
MŮJ PŘÍBĚH: 9,58 * 300,- Kč

 


 

Můj příběh: 9,58 (Usain Bolt)

Talkshow ze studia TV LiStOVáNí SPORT

LiStOVáNí střílí do dalších neobjevených žánrů, a to přímo do dvou: do sportovní literatury a životopisu. Kniha vypráví o nejrychlejším sprinterovi všech dob, Usainu Boltovi - nejrychlejším člověku na světě. "Tohle mě vážně nikdy neomrzí poslouchat," libuje si trojnásobný olympijský vítěz v úvodu jedné z nejlepších sportovních knih, jaká v poslední době vyšla. Dobře ilustruje, proč je jamajský šampion jedním z nejsympatičtějších lidí mezi světovou sportovní špičkou. Málokomu se podařilo v knižní podobě zachytit duši a přemýšlení špičkového sportovce tak důkladně a podrobně. LiStOVáNí.cz společně s Usainem zaběhne nejrychlejší závod své kariéry, ale nebojte, bude to trochu delší než 9.58. Rozhodně je to však z jeho repertoáru nejtěžší kousek, váží totiž (kniha) 1,58 kg.

Účinkují: Alan Novotný a Lukáš Hejlík * 50 minut

 

 


Ekonomie dobra a zla (Tomáš Sedláček)

Český bestseller roku 2009 dokazuje, jak je ekonomie krásná věda a že její kořeny jdou mnohem hlouběji, než si moderní člověk dokáže představit. Poté, co představí nečekaně pestrou škálou pramenů od Eposu o Gilgamešovi přes Bibli a Komenského až po moderní ekonomy, přichází s kritickou reflexí dnešní doby, až samotnou analýzou současné finanční krize jako příležitosti pro to, aby člověk znovuobjevil sám sebe i svůj vztah k věcem hmotným i duchovním. Jan Kraus o knize řekl: "Takhle by měly vypadat moderní učebnice, jste li typem jako já, tedy žákem, který se nechce učit, ale přesto chce občas něco vědět."

Účinkují: Lukáš Hejlík, Alan Novotný * 60 minut

 

 

 


14-10-2015-BK