Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Školní rok ve znamení ŠÍLENÝCH KOČEK alias CRAZY CATS

Na začátku letošního školního roku 2011/2012 se v malé tělocvičně sešlo 14 malých netrpělivých slečen. Všechny očekávaly, co se bude dít. Přihlásily se totiž do kroužku Roztleskávačky a pod vedením Kamily Kunické a Marie Holáskové je nečekal zrovna lehký úkol – nacvičit taneční sestavu s pompony, aby s ní mohly případně vystoupit.

Nebyla to žádná hračka. Nacvičit zvedačky a správné kroky zabralo spoustu času a trpělivosti. Občas se musel zvednout i hlas, protože dohnat tolik holek ke společné práci se některé dny zdálo téměř nemožné.

Dalším úkolem bylo vybrat si jméno. Po několika hodinových debatách, kdy se jednotlivé strany předháněly s návrhy vhodné přezdívky, se konečně rozhodlo. „Budeme Crazy cats! Šílené kočky!“ A tak bylo na světě i jméno a před skupinou Crazy cats i první vystoupení, které se odehrálo na domácí půdě ve velké tělocvičně Velkých Pavlovic. Před prvním vystoupením nebyly nervózní jen vystupující „kočky“, ale i jejich vedoucí. Přes drobné, i některé větší chybky se ovšem vystoupení zvládlo a bylo odměněno potleskem.

Tím ale práce nekončila. Musely se vylepšit sestavy a provedení, tudíž Crazy cats musely dřít ještě víc. Ale nebojte se. Celý rok to nebylo jen o tvrdém trénování. Na denním pořádku nechyběla legrace, hraní her, sem tam nějaké to lenošení a pozobávání dobrůtek. A aby se „kočky“ ještě víc stmelily, uskutečnilo se na konci dubna „Soustředění roztleskávaček“. Roztleskávačky přespaly z pátku na sobotu na SVČ ve Velkých Pavlovicích.

Soustředění bylo zahájeno návštěvou místní cukrárny, kde se dívky osvěžily zmrzlinkou a posilnily jinými sladkostmi. Potom následoval trénink. Dvě hodiny se pilovala sestava a vymýšlely nové kroky, dokud všechno nesedělo. Ale ani únava nebránila v zábavě. Po večeři čekalo roztleskávačky vyprávění strašidelných příběhů a následná procházka spojená se stezkou odvahy. I přes původní jekot, drobné slzičky a nadávání vedoucím, se nakonec nejvíc a nejlépe vzpomínalo právě na tuto zmíněnou stezku. Po návratu už následovalo jen koukání na filmy a pojídání laskomin. Ráno po snídani bylo zakončené hraním her.

A pak se konečně začalo něco dít. Crazy cats se zúčastnily, i přes náročnou a únavnou cestu vlakem, každoročně pořádného Dne tance v Hodoníně, kde všechny vyděsily svým make-upem a skladbou nazvanou Monsters are alive.

V pátek, dne 25. května 2012, zavítaly roztleskávačky z Velkých Pavlovic do nedalekých Hustopečí, kde se stejnou skladbou vystoupily na taneční akci KROK-SUN-KROK, kde už bylo vidět, že nervozita spojená s vystoupením lehce opadla a teď už se jen netrpělivě čeká na vystoupení, které se uskuteční v neděli 3. června 2012 ve Velkých Bílovicích na Dnu dětí.

Velký dík patří vystupujícím slečnám, na kterých je vidět snaha i nadšení a taky SVČ, které umožňuje fungování kroužku a všechny společné akce.

Kamila Kunická a Marie Holásková, vedoucí kroužku roztleskávaček CRAZY CATS

 

VIDEO * CRAZY CATS * No. I - otevřete kliknutím ZDE

VIDEO * CRAZY CATS * No. II - otevřete kliknutím ZDE

 

 

Fotogalerii z vystoupení a soustředění CRAZY CATS
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

 

04-06-2012-BK