Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Školkový pozdrav pro prvňáčky

Za pár dní se ozve ve všech školách zvonění a školáci ještě plni prázdninových dojmů a zážitků usednou do lavic, plní sil a připraveni plnit své každodenní povinnosti.

A než zvonek zazvoní, ještě se vraťme pár měsíců zpátky, do naší velkopavlovické mateřské školy.

Připravili jsme si pro vás malé ohlédnutí…

Předprázdninové dny v naší školce přinesly předškolákům spoustu společných zážitků, některé z nich teď připomínáme… Kupříkladu - výlet na dopravní hřiště v Hustopečích, cesta motoráčkem do Kobylí spojená s prohlídkou expozic tamního muzea, výšlap k rozhledně Slunečná, exkurze v místní „hasičce“, akční dopoledne s velkopavlovickou Městkou policií, nocování ve školce se zážitkovým programem, kde nechyběla ani noční stezka odvahy.

Pomyslnou třešinkou na dortu bylo pasování předškoláků na školáky v sále Městského úřadu. Atmosféru tohoto slavnostního okamžiku podbarvil zvuk fanfár, také vzácný meč, kterým byli pasováni a v neposlední řadě i básničky a písně, které si téměř prvňáčci pro všechny zúčastněné připravili.

Prázdniny jsou u konce, o slovo se hlásí nový školní rok. První zvonění symbolicky otevírá našim prvňáčkům dveře do „světa“ - pro ně zatím neznámého, ale do kterého vstupují plni nového očekávání.

I my dospěláci s nimi tuto chvíli prožíváme a přejeme jim radost z učení, touhu objevovat nové poznatky a chuť získávat vědomosti. Že něco končí? Vždyť zase něco nového začíná, tak jak je to v souladu s koloritem života.

Krásné začátky, hlavně zdraví všem přeje kolektiv Mateřské školy Velké Pavlovice!

Na závěr připojíme verše jedné říkanky z pasování:
„Ve školičce naší milé, strávili jsme krásné chvíle.
Ach, ten čas tak rychle letí, už jsme vážně velké děti.
S naší milou školičkou, pomalu se loučíme
a na tebe velká školo, už se všichni těšíme!“

Mateřská škola * Co se u nás dělo a děje?

Text: Kolektiv pedagogů Mateřské školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv MŠ Velké Pavlovice / 30.8.2021