Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Školkaříci zavítali do opravdové školy, na fyzikální pokusy

V letošním školním roce naši předškoláci z Mateřské školy Velké Pavlovice už podruhé zavítali na druhý stupeň místní základní školy. Z předchozí návštěvy naši malí zvídálci odcházeli nadšení a „bohatší“ o informace podstaty statické elektřiny. Proto se už nedočkavě těšili, co mohou očekávat tentokrát.  

O tom, že téma „Světlo a jeho zákonitosti“ bude zajímavé, nebylo žádných pochyb. Po teoretické části, kdy je lektoři seznámili s principy světelných paprsků, nastala část praktická. Zatemněnou učebnou působily světelné efekty přímo pohádkově. Učiněná laserová show. Nejednou se do ticha ozývalo obdivné dětské zvolání „Jů, to je hustý... Parádní…“ a spontánní potlesk. 

Děti si také vyzkoušely, jak pohledem přes sklenici vody šipka „otočí“ svůj směr. Dále si vyrobily svou pomůcku pro optický klam. Ta spočívala vybarvením dvoubarevného terčíku, který po roztočení na špejli, působil efektem jedné barvy. 

Učitelům patří velký dík za přípravu a poutavou ukázku fyzikálních pokusů. O nadšení a silném zážitku svědčí i to, že jen se zavřely dveře školy, už se děti zajímaly, kdy zase někdy přijdeme na další pokusy.

Mateřská škola * Návštěva ZŠ za tajemstvím fyziky

Text: Kolektiv pedagogických pracovníků Mateřské školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv Mateřské školy Velké Pavlovice / 3.4.2024